Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita rebecab's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.07.2009
    Postari in forum
    7
    Buna fetelor. Ma numesc Rebeca si am un baietel de 2 anisori. Acum mai vreau un bebe. Am ramas insarcinata prin aprilie si in iunie am pierdut sarcina. Medicul mi-a spus ca ar fi avut o malformatie genetica si organismul a depistat asta si la respins pe micut.Imi doresc foarte mult sa mai am un bebe dar pe langa dorinta imi este si foarte teama sa nu se intample din nou acest lucru. Mai exista cineva pe aici care sa fi trecut prin asta si dupa sa aiba un bebe frumos si sanatos?

Floricica Nou Venita hniculina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2009
    Postari in forum
    106
    Nu am trecut prin o astfel de experienta dar am o cunostinta care a nascut primul copil cu sindromul down iar al doilea copil la diferenta de 1an e perfect normal.

Floricica Nou Venita laurast's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.08.2009
    Postari in forum
    13
    Buna Rebeca,

Nu mai privi cu teama. Copilul pe care ti-l doresti este acolo, undeva. Va veni la tine doar daca esti pregatita.
    Vizualizeaza-ti copilul pe care il astepti: sa fie sanatos, frumos, destept. Va fi asa cum ti-l doresti.Trebuie doar sa crezi. Bucura-te de el! Nu dispera! Copii se sperie atunci cand mama lor este dezamagita, trista, nefericita. Le este teama sa vina. Totul este Legea Atractiei. Eu cred.
    Aici veti vedea mai multe...http://legea-atractiei-universale.blogspot.com

Și iubeste-ti pertenerul mult!!!!! Vezi ca cel mic este pe drum.....

Floricica Nou Venita mandreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2009
    Postari in forum
    1
    buna fetelor.ma numesc andreea si imi doresc din suflet un bebic dar am numai probleme.am pierdut o sarcina la 2 luni jum.in decembrie 2008, in mai 2009 am ramas gravida iar, dar... a trebuit sa-mi faca chiuretaj la 16 saptamani,(precizez ca toti doctori care m-au vazut la ecograf sustineau ca bebe e bine,) cam toata sarcina am stat numai in spital cu contractii, sangerare , hemoragie...de pe 13 septembrie ziua cu pricina mie nu-mi mai vine menstra.mi-a dat tratament, movalis supozitoare, duphaston 10 zile, din ecograful facut endovaginal reiese ca pe 30 noi eram la ovulatie si doctora a zis ca tb sa-mi vina,dar nici gand sa apara, altul ca as avea peretii uterului lipiti,nu stiu ce sa mai cred...sinechie uterina.ati mai avut probleme de genu sau cunostinte care au patit la fel?ca eu nu stiu incotro sa o iau.va multumesc.o seara buna!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari