Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita elizad's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.02.2010
    Postari in forum
    3
    Buna ziua. Am citit mesajele si mi-am dat seama ca exista foarte multe persoane care isi doresc copii si nu pot avea din cauza aceleasi probleme cu care se lupta si sotul mei de ani de zile. De aceea am decis sa las si eu un mesaj cu faptul ca noi am reusit sa avem un copil cu ajutorul tratamentului cu Proxeed Plus (am vazut ca mai este un cuplu care au reusit tot cu acest tratament) pe care l-a tinut sotul meu. Nu trebuie sa va pierdeti speranta, chiar daca doctorii nu va mai dau nici o sansa, si va sfatuiesc sa incercati cu Proxeed Plus. Eu va las mail-ul meu daca veti dori sa ma intrebati ceva: eliza.diaconu8@yahoo.com

sba
    sba este offline.
    Floricica Nou Venita sba's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2010
    Postari in forum
    1
    Buna. Am citit in urma cu doi ani comentariile de pe acest forum. Probabil sunt printre putinii barbati care s-au informat in detaliu, sau care sunt foarte implicati in aceasta problema si care s-au hotarat sa spuna o opinie, dar fac acest lucru deoarece se poate ca informatiile pe care o sa le spun in continuare o sa ajute pe cineva. Am fost si eu diagnosticat cu oligospermie severa si desi la inceput am fost putin afectat de aceasta situatie, m-am hotarat sa vad ce se poate face. Am urmat timp de cateva luni tratamentul naturist indicat, fara rezultate in cazul meu, am consultat si alti medici, dar solutia in cazul meu a venit din partea unui urolog, deoarece in urma unei consultati am fost diagnosticat cu varicocel, care desi nu era foarte dezvoltat, putea fi o cauza a numarului mic de spermatozoizi (2 mil/ml) si a mobilitati lor care era 0. Am decis sa fac interventia chirurgicala care este singura solutie de tratare a acestei probleme, iar perioada de recuperare completa este de 6 luni, moment in care testicolele incep sa functioneze normal. Nu cred ca este o coincidenta ca exact dupa 6 luni sotia mea a ramas insarcinata. In prezent sarcina are aproape 6 saptamani si sper sa decurga totul ok. Nu prea credeam ca o sa avem acest rezultat dupa tot ce am citit si am auzit, dar acum sunt foarte bucuros. Sper ca aceste informatii sa fie utile si pentru altii. Operatia de varicocel este simpla. Am fost operat dimineata si a doua zi am fost externat. Este prima data cand am fost operat dar am considerat ca merita sa incerc si aceasta varianta pentru a avea un copil.

Floricica Nou Venita iubitzica's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2010
    Postari in forum
    1
    Buna. Intrucat sunt noua pe acest forum, nici nu stiu cum sa "pun" problema. Sotul meu a fost diagnosticat acum un an cu azoospermie, si de atunci pana in prezent tot mergem de la un medic la altul, dar fara nici un rezultat. Zilele urmatoare ar trebui sa faca un cariotip genetic sa vedem daca boala este de la nastere, sau s-a format pe parcurs. Este cineva care stie un caz asemanator si a dat roade vreun tratament. Am ajuns sa nu mai avem incredere in nimeni. Probabil ca pana la urma un bebe, sper sa avem, va fi cu ajutorul FIV.
    Va multumesc. O zi buna in continuare.

Floricica Nou Venita Traktorul's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2010
    Postari in forum
    1
    Salut,
    Am fost si eun un timp in aceeasi situatie (oligospermie). Acum am depasit cu succes situatia
    Fata de cele spuse pana acum pe forum, vin cu doua idei, care pe mine m-au ajutat.
    -temperatura testiculelor - am citit ca e foarte important sa nu fie foarte ridicata. Cred ca blugii si chilotii stransi nu prea ajuta. Parerea mea - lenjerie cat de larga, si ori de cate ori e posibil de stat...dezbracat, sau in orice caz, cat e lejer imbracat..in partea de jos (noaptea, etc). Poate e o prostie, dar dupa cate o portie zdravana de stres la lucru, parca temperatura testiculelor creste. Solutie: racire (cu apa?) din cand in cand... sau evitarea stresului.
    -lycopen - e o substanta care se gaseste mai ales in rosii, grefuit rosu, si in derivate - bulion, etc. Ajuta. Detalii se pot vedea pe Sant, un site bun pentru acest gen de probleme.
    In rest, cele stiute. Pe ce as accentua: fumatul cu siguranta nu ajuta, trebuie macar redus
    Spor la treaba!

Floricica Nou Venita calatorpeaici's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2010
    Postari in forum
    3
    buna,
    sunt nou pe aici ,am avut prb ca si sotul tau si cred ca mai am nu mi-am mai facut o spermograma ptr ca nu a mai fost nevoie ...azi sotia se duce la dr sa ne confirme ca este insarcinata! eu am oligospermie 17 mil/ml motilitate 50%...am luat si eu branca ursului 1 luna ca mi s-a luat repede de acest tratament simteam ca pierdeam timpul degeaba si eu 40 de ani ....un dr mi-a recomandat pregnil ,am reusit sa fac rost f greu de prin germania....aici alta poveste ...am facut 5 fiole in vara cam prin iunie si dupa 4 luni gataaa s-a produs minunea!..cam asta ar fi ...mult succes va doresc si daca aveti placerea de a mai discuta lasati-mi mesaj ...o zi buna!

gabrielanghelache
    Guest
    Dupa prima analiza pe care am facut-o mi-a iesit astenospermie si oligospermie moderata , toti indicatorii erau sub limitele normale. Am reusit in doua luni sa indrept situatia cu regim alimentar si tinctura branca ursului .Cand spun regim inseamna sa mananci bine mai ales acele produse ce asigura buna fuctionare a aparatului reproducator : fructe proaspete , legume , seminte , pui , ton etc..

gabrielanghelache
    Guest
    Da , consumata dimineata pe burtica goala. Nici nu e nevoie sa o iei de tri ori pe zi.

Floricica Nou Venita Mihai83's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2012
    Postari in forum
    1
    Buna, Puteti sa ma ajutati ce tratament se face pentru azospermie.A mai facut cineva si sunt rezultate?

Floricica Nou Venita gregoryo75's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2008
    Postari in forum
    3
    Citat Postat de kikilina Vezi mesajul
    Sotul meu are oligospermie! Va rog indrumati-ma catre un medic care ar putea sa ne rezolve aceasta problema! eu mi-am facut toate analizale care se puteau face pentru sterilitate si se pare ca sunt OK! Am vrut sa incerc pana si insamanare artificiala dar nu s-a putut pentru ca sansele erau zero din cauza problemelor "lui"! Va rog ajutati-ma!
    Buna, asa am crezut si eu pana la sfarsitul anului 2011 ca sansele noastre de am avea un copil sunt aproape zero, deoarece si eu ma confruntam cu aceasi problema de infertilitate, diagnosticat cu oligospermie, dar m-am intalnit intamplator cu un medic din Budapesta care se ocupa cu probleme de infertilitate si mi-a recomandat sa-mi iau FER14 EXTRA, timp de trei luni, dupa acest tratament nr.spermatozoizilor care erau mai lenti a crescut semnificativ si pot sa va spun cu zambetul pe buze ca sotia mea e insarcinata in luna a 4-a. As putea sa va dau adresa de unde am comandat, nu va pierdeti speranta intodeauna exista o sansa desi noi suntem trecuti deja de varsta de 37 de ani: FER14 vitamina bărbaţilor | FER14 vitamina masculin – online – KÓD - G001
    Se poate incerca, mie mi-a dat rezultate multumita doctorului Peter

Membru inregistrat la
    05.01.2008
    Postari in forum
    3
    Nu va pierdeti speranta, pentru cei care aveti oligospermie, sanse sunt si inca foarte mari tot e mai bine decat sa aveti azospermie, si aici vorbesc numai din propria experienta, care am trait acel cosmar de infertilitate, dar datorita dr.Peter care mia recomandat tratamentul pentru oligospermie, in momentul de fata pot sa afirm ca sunt un fericit viitor tatic ; vreau sa va impartasesc cu bucurie adresa de unde am comnadat si sper din tot sufletul ca sa fiti la fel de satisfacuti si fericiti ca si mine;im-i cer scuze ca descrierea medicamentului care se afla intr-o singura pastila este pe ungureste ,dar daca accesati siteul veti avea mai multe detali, alaturi va scriu si codul de acces/G001
    FER14EXTRA
    • Magyar fejlesztésű étrend-kiegészítő
      - 14 féle, a hímivarsejtek képzésében, fejlődésében, és
      működőképességének fenntartásában ismerten szerepet
      játszó hatóanyagot tartalmaz koncentrált formában,
      ezzel rendkívül egyszerűvé teszi sokféle és
      nagymennyiségű hatóanyag egyidejű bevitelét a
      szervezetbe.
      Hatása
      ...1)- Antioxidánsokat tartalmaz:
      C- és E vitamin, béta-karotin, szelén, cink, koenzim Q10, taurin

2)- A spermiumok képzésében és érésében is szerepet játszik:
      arginin, B12 vitamin, D3 vitamin, folsav, szelén, magnézium

3)- A férfi nemi hormonok képzésében is fontos:
      béta-karotin, B6 vitamin,

4)- A nukleinsav szintézist is jótékonyan befolyásolja:
      B12 vitamin, folsav

5)- A spermiumok motilitásában is fontos:
      koenzim Q10, B12 vitamin, D3 vitamin, folsav, cink, L-karnitin
      Mikor hasznos?
      - Gyermekvállalást tervező férfiaknak fontos biztosítaniuk a
      hímivarsejtek működéséhez szükséges megfelelő mennyiségű
      vitaminokat.
      - Nem gyulladásos eredetű korai magömlés (ejaculatio praecox),
      prosztatagyulladás, here-, és mellékheregyulladás után,
      herevisszér tágulat műtéti kezelése után, valamint
      változó korban lévő férfiaknál
      fontos a megfelelő tápanyagbevitel, amelyhez szükséges lehet
      az étrend megfelelő kiegészítése.

- Tudományosan igazolt tény, hogy a spermiumok képződése és érése közel három hónapot vesz igénybe, ezért a FER14 EXTRA ajánlott fogyasztási mennyisége a hatékonyság növelése és a kimutathatóság elérése céljából napi 2×1 tabletta minimum 3 hónapon át, de folyamatos szedése nagy mértékben hozzájárulhat a szervezet általános állapotának javításához.
      Engedély : OÉTI Forgalmazó:
      -Extramed kft – HU
      - Rendelés : FER14 vitamina bărbaţilor | FER14 vitamina masculin – online – KÓD - G001
      - Ár: 59 € ~ 269 RON doboz + szállítás

Membru inregistrat la
    05.01.2008
    Postari in forum
    3
    Nu va pierdeti speranta, pentru cei care aveti oligospermie, sanse sunt si inca foarte mari tot e mai bine decat sa aveti azospermie, si aici vorbesc numai din propria experienta, care am trait acel cosmar de infertilitate, dar datorita dr.Peter care mia recomandat tratamentul pentru oligospermie, in momentul de fata pot sa afirm ca sunt un fericit viitor tatic ; vreau sa va impartasesc cu bucurie adresa de unde am comnadat si sper din tot sufletul ca sa fiti la fel de satisfacuti si fericiti ca si mine;im-i cer scuze ca descrierea medicamentului care se afla intr-o singura pastila este pe ungureste ,dar daca accesati siteul veti avea mai multe detali, alaturi va scriu si codul de acces/G001
    FER14EXTRA
    Magyar fejlesztésű étrend-kiegészítő
    - 14 féle, a hímivarsejtek képzésében, fejlődésében, és
    működőképességének fenntartásában ismerten szerepet
    játszó hatóanyagot tartalmaz koncentrált formában,
    ezzel rendkívül egyszerűvé teszi sokféle és
    nagymennyiségű hatóanyag egyidejű bevitelét a
    szervezetbe.
    Hatása
    ...1)- Antioxidánsokat tartalmaz:
    C- és E vitamin, béta-karotin, szelén, cink, koenzim Q10, taurin

2)- A spermiumok képzésében és érésében is szerepet játszik:
    arginin, B12 vitamin, D3 vitamin, folsav, szelén, magnézium

3)- A férfi nemi hormonok képzésében is fontos:
    béta-karotin, B6 vitamin,

4)- A nukleinsav szintézist is jótékonyan befolyásolja:
    B12 vitamin, folsav

5)- A spermiumok motilitásában is fontos:
    koenzim Q10, B12 vitamin, D3 vitamin, folsav, cink, L-karnitin
    Mikor hasznos?
    - Gyermekvállalást tervező férfiaknak fontos biztosítaniuk a
    hímivarsejtek működéséhez szükséges megfelelő mennyiségű
    vitaminokat.
    - Nem gyulladásos eredetű korai magömlés (ejaculatio praecox),
    prosztatagyulladás, here-, és mellékheregyulladás után,
    herevisszér tágulat műtéti kezelése után, valamint
    változó korban lévő férfiaknál
    fontos a megfelelő tápanyagbevitel, amelyhez szükséges lehet
    az étrend megfelelő kiegészítése.

- Tudományosan igazolt tény, hogy a spermiumok képződése és érése közel három hónapot vesz igénybe, ezért a FER14 EXTRA ajánlott fogyasztási mennyisége a hatékonyság növelése és a kimutathatóság elérése céljából napi 2×1 tabletta minimum 3 hónapon át, de folyamatos szedése nagy mértékben hozzájárulhat a szervezet általános állapotának javításához.
    Engedély : OÉTI Forgalmazó:
    -Extramed kft – HU
    - Rendelés : FER14 vitamina bărbaţilor | FER14 vitamina masculin – online – KÓD - G001
    - Ár: 59 € ~ 269 RON doboz + szállítás

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari