Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Citat Postat de criss20 Vezi mesajul
    Paula,te imbratisez cu mare drag!!

Tu sti povestea mea...l-am nascut pe Eric la 34 sapt si a trait o sapt apoi a devenit ingeras al cerului...la inceput mi-a fost greu sa ma gandesc la o alta sarcina,6 luni mi-au luat pana am fost in stare sa zic ca da...mi-as mai dori un bebelus...dupa ce a trecut 1 an de la cezariana ne-am pus pe treaba,dar in sufletul meu mereu a existat teama unei noi nasteri premature...minunea a venit la 1 an si 5 luni de la prima nastere,a fost o sarcina primita cu multa emotie dar si teama,frica de a nu se intampla din nou la fel...toata sarcina nu am putut sa imi fac planuri..am trait fiecare zi la maxim dar nu puteam sa ma gandesc cum ar fi...si uite,D-zeu ne-a ajutat si ne-a daruit un copil superb,nascut la 37 sapt.
    Iti doresc din tot sufletul meu ca atunci cand te simti pregatita sa ai un copil,sa fie totul bine si sa te bucuri si tu de o minune de copil sanatos,pt ca meriti draga mea!!!
    Pupici draga mea prietena, fara tine nu stiu ce ar fi fost viata mea dupa pierderea lui Gabi. Tu ai fost printre persoanele care au avut un rol deosebit in a depasi situatia in care eram, chiar daca pentru tine, bebe sughitel era in burtica in acele clipe.

Floricica Nou Venita stasyana's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2010
    Postari in forum
    224
    paulici, am mai adaugat si azi un vot.... mentine subiectul in top sa primesti mai multe voturi....

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    buna.
    in martie 2009 am nascut o fetita la 34 sapt si 3 zile. sanatoasa si cu dorinta de a trai .m-a externat numai dupa 3 zile ,desi nu stia cum sa suga era o mica mancacioasa si a luat rapid in greutate. cu lingurita m-am chinuit cam 2 saptamani pana a reusit sa apuce sanul.apoi totul a fost foarte natural si usor.acum are 1 an si 9 luni si nu am avut niciodata probleme de sanatate cu ea decat o mica temperatura de la dintisori. acum sunt din nou insarcinata in 18 sapt iar maine sunt programata pentru cerclaj.recunosc ca mi-e frica ,dar,mai frica mi-e de o nastere din nou prematura.asa ca cerclajul este singura masura pe care o putem lua ca sa duc la termen baietelul. sper sa nu fie asa dureros cum imi imaginez eu...

Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Citat Postat de gabryoleta Vezi mesajul
    buna.
    in martie 2009 am nascut o fetita la 34 sapt si 3 zile. sanatoasa si cu dorinta de a trai .m-a externat numai dupa 3 zile ,desi nu stia cum sa suga era o mica mancacioasa si a luat rapid in greutate. cu lingurita m-am chinuit cam 2 saptamani pana a reusit sa apuce sanul.apoi totul a fost foarte natural si usor.acum are 1 an si 9 luni si nu am avut niciodata probleme de sanatate cu ea decat o mica temperatura de la dintisori. acum sunt din nou insarcinata in 18 sapt iar maine sunt programata pentru cerclaj.recunosc ca mi-e frica ,dar,mai frica mi-e de o nastere din nou prematura.asa ca cerclajul este singura masura pe care o putem lua ca sa duc la termen baietelul. sper sa nu fie asa dureros cum imi imaginez eu...
    Sper ca esti bine si vei veni cu vesti desre tine, despre voi.

Floricica Nou Venita luciaandreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2011
    Postari in forum
    1
    Buna Fetelor, in special buna paula! si eu am nascut prematur si mi-am pierdut baietelui! :( stiu ce simti si te inteleg perfect..e foarte greu, dar viata merge inainte!:(

Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Citat Postat de luciaandreea Vezi mesajul
    Buna Fetelor, in special buna paula! si eu am nascut prematur si mi-am pierdut baietelui! :( stiu ce simti si te inteleg perfect..e foarte greu, dar viata merge inainte!:(
    Imi pare tare rau ... stiu ca viata merge inainte ... dar ... teama e pe zi ce trece tot mai mare.

Floricica Nou Venita lore_scafes's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2011
    Postari in forum
    1
    Buna dragele mele. Este pentru prima data cand scriu, dar de citit va citesc postaile de mult. Si eu sunt mamica unei micute si superbe fetite Patricia Olivia nascuta prematur in 13 apr. 2009 si pe care DD a luat-o la el dupa 5 zile.
    Draga Paula stiu prin ce ai trecut.....
    Nu cred ca e ceva mai dureros decat sentimentul de neputinta si disperare care te incearca in acele momente...
    Sper ca toate fetele incercate sa poata privi mai depate , in viitor , si poate ca destinul ne va harazi si noua clipe frumoase , cind ne vom strange puii in brate.
    pupici si incredere in viitor.

Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Citat Postat de lore_scafes Vezi mesajul
    Buna dragele mele. Este pentru prima data cand scriu, dar de citit va citesc postaile de mult. Si eu sunt mamica unei micute si superbe fetite Patricia Olivia nascuta prematur in 13 apr. 2009 si pe care DD a luat-o la el dupa 5 zile.
    Draga Paula stiu prin ce ai trecut.....
    Nu cred ca e ceva mai dureros decat sentimentul de neputinta si disperare care te incearca in acele momente...
    Sper ca toate fetele incercate sa poata privi mai depate , in viitor , si poate ca destinul ne va harazi si noua clipe frumoase , cind ne vom strange puii in brate.
    pupici si incredere in viitor.
    Imi pare sincer rau ... cuvintele sunt de prisos ... intradevar e ceva dureros ...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari