Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adryella's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.05.2011
    Postari in forum
    2

Hematom decidual. Va rog ajutati ma cu un raspuns

buna seara.sunt noua pe site.am si eu o problema si as vrea sa ma ajutati.sunt insarcinata in 10 saptamani,ieri am fost la doctor am facut eco si mi a spus ca bebelu este bine numai ca amla nivelul polului inf.al SG o plaja hipoecogena cu grosimea 3 mm/ hematom decidual.mi a spus sa iau utrogestan 200 1/3h,si augmentin.pe langa scurgerile maronii azi am am avut o scurgere roz rosiatica.l am sunat si a spus sa iau in continuare utrogestan.a mai fost cineva in situatia mea?hematomul poate omora copilul?va rog din suflet ajutati ma! va multumesc

Floricica Cu Vechime redroserou's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Buna viitoare mamica,

Eu am avut asa ceva, mi-am facut ca si tine mii de ganduri etc...
    Ce pot sa-ti spun in cazul nostru s-a retras de la sine acel hematom, nu am avut nicio probl, am nascut , am o fetita sanatoasa si totul e frumos.
    Va doresc si voua la fel...curaj...in max 2 luni vei vedea ca se va retrage si va fi ok...
    Felicitati ptr sarcina, bucura=te de tot ce inseamna perioada asta

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Citat Postat de adryella Vezi mesajul
    buna seara.sunt noua pe site.am si eu o problema si as vrea sa ma ajutati.sunt insarcinata in 10 saptamani,ieri am fost la doctor am facut eco si mi a spus ca bebelu este bine numai ca amla nivelul polului inf.al SG o plaja hipoecogena cu grosimea 3 mm/ hematom decidual.mi a spus sa iau utrogestan 200 1/3h,si augmentin.pe langa scurgerile maronii azi am am avut o scurgere roz rosiatica.l am sunat si a spus sa iau in continuare utrogestan.a mai fost cineva in situatia mea?hematomul poate omora copilul?va rog din suflet ajutati ma! va multumesc
    Nu intotdeauna este o problema hematomul.
    Ai mesaj privat.

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    poate deveni oproblema daca nu se retrage, sau chiar mai mult decat atat, sa devina mai mare. eu am avut de la 7 sapt ( asta era pe la sf lui octomb ) si pana pe la sf lui februarie nu am scapat, adica se retragea ( se elimina o parte din el ) apoi se forma iar...dar uite ca am trecut cu bine peste . nu inteleg in schimb pt ce ti-a dat augmentin...utrogestan da, fixeaza sarcina, as fi bagat si no-spa, dar antibiotic?!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari