Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice mari30's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2011
    Postari in forum
    503
    Citat Postat de lianadani Vezi mesajul
    ciao!!! din 11 foliculi au scos 9 ovule si din ele 6 embrioni care s[per sa se matureze toti. Cum am mai spus nu imi va transfera embrioni acuma ca endometru este mic dar am primit tratament si il incep cu urmatorul cm, sper sa se ingroase si sa fac luna viitoare transferul iar de craciun sa pot pune testul pozitiv in pom:):):)

N-avem ce face cu drumurile si eu calatoresc 2 ore jumate dus si inca 2 jumate intors , de la Arad la Budapesta , ce putem face , nu ne putem pierde pe drum, nu?! Hai ca parca vad ca se lasa cu bebei la tine ca doar de craciun se intampla minuni!!!!!
    Buna liana,sa dea DD ca MOSUL sa-ti aduca cel mai de pret cadou .....
    Eu mai am de asteptat ptr ca sunt abia la a 2-a instilatie si dr a spus ca trebuie sa fac cel putin 6 si dupa mai vedem....asa ca mai am mult de asteptat...............maina iar plec la drum....offffffffffff
    Te pup si astept sa vi cu vesti bune de sarbatoriiiiiiiiiiiiiiii...

Floricica Cu Vechime lianadani's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2010
    Postari in forum
    5.264
    Citat Postat de mari30 Vezi mesajul
    Buna liana,sa dea DD ca MOSUL sa-ti aduca cel mai de pret cadou .....
    Eu mai am de asteptat ptr ca sunt abia la a 2-a instilatie si dr a spus ca trebuie sa fac cel putin 6 si dupa mai vedem....asa ca mai am mult de asteptat...............maina iar plec la drum....offffffffffff
    Te pup si astept sa vi cu vesti bune de sarbatoriiiiiiiiiiiiiiii...
    lasa ca se vor vedea rezultate supa atata truda si poate vei agata si tu un test pozitiv in pom

din cei 6 embriuni au ramas 3 de o calitate foarte bune si 2 dupa spusele dr. nu se bazeaza

Floricica Novice vreau_bebel's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2010
    Postari in forum
    439
    Ce s-a intamplat cu fivul Lianadani? A reusit? Esti graviduta?

Membru inregistrat la
    09.08.2010
    Postari in forum
    5.264
    Citat Postat de vreau_bebel Vezi mesajul
    Ce s-a intamplat cu fivul Lianadani? A reusit? Esti graviduta?
    s
    cuze ca n-am mai scris, nu am ramas insarcinata . Incep acuma in martie un alt fiv.

Floricica Novice mari30's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2011
    Postari in forum
    503
    Citat Postat de lianadani Vezi mesajul
    s
    cuze ca n-am mai scris, nu am ramas insarcinata . Incep acuma in martie un alt fiv.
    vaiiiii...liana imi pare nespus de rau...dr ce au spus dupa?unde faci tu fiv-ul?asta daca vrei sa-mi spui...te pup bafta multa la urmatorul...sa dea dd sa fie cu noroc sin reusita...

Floricica Nou Venita pady's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2012
    Postari in forum
    2
    Buna sunt noua pe forum, am 32 ani si o sa merg pentru primul FIv la Szeged. Analizele mele sunt nasoale, sa zic asa... Amh=0,102 :(, dar FSH=7,8 si LH=8 in ziua a treia a CM.Sotul e bine.A mai fost cineva cu Amh asa de mic? a reisit Fiv? sau trebuie sa ma gandesc la ovocite donate? va multumesc

Floricica Nou Venita andeflr's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.07.2008
    Postari in forum
    69
    buna, dragi fete. va rog sa-mi spuneti daca stiti cumva daca o raceala dauneaza procedurii de stimulare pentru fiv?
    am racit si de maine ar trebui sa incep stimularea si sunt ingrozita sa nu fac cumva ceva gresit.
    va rog, astept un raspuns rapid.

Membru inregistrat la
    09.08.2010
    Postari in forum
    5.264
    Buna fetele

Eu fiv-ul il fac la budapesta si saptamana viitoare djà am punctia, eu am problems cu endometru....

Pady nu e Chiar Asa mic amh sunt cazuri de 0,0 si ceva care au reusit . E bine sa iei vitamine si sa te gandesti ca ovulele se formeaza cu 3 luni inainte

Andeflr bea multe lichide si neaparat sa ii spui dr de raceala si ce bei ptr ea, nu e Asa mare problema stai linistita. Multa sanatate!!!!!

Floricica Nou Venita pady's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2012
    Postari in forum
    2
    Multumesc mult, lianadani! Mult succes sa ai la Budapesta!

Floricica Nou Venita Cochi's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2011
    Postari in forum
    18
    buna, cine imi poate recomanda un doctor bun in Bucuresti pentru FIV?

Floricica Nou Venita elennaa123's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2017
    Postari in forum
    15
    Am de gând să folosesc programul fiv în clinica biotexcom din Ucrainapentru a doua oară. În primul rând, eram fericiți să ne întâlnim cu fiicanoastră. Fata mea ca orice persoana, cum ar fi 90% din oameni, este una normalasi sanatoasa. Ne așteptăm să avem același noroc ca și noi pentru prima dată. Înaceastă încercare, ne așteptăm să luăm un băiat. Vom vedea dacă reușim din primadată. Și dacă trebuie să facem mai multe încercări, bine vom face. Suntem cuprogramul cu garanții, astfel încât suntem pe teren ferm. Nu am avut problemeprima dată cu chestiile din document. Deoarece toate documentele au fostpregătite perfect și copilul nostru de la început avea pașaportul și cartea defamilie. Nimeni nu a încercat nici măcar să ne oprească în timp ce trecusemfrontiera. Pot spune că nu trebuie să vă fie frică să veniți în Ucraina și căexistă o prevedere totală pentru ART în legislație. Ei bine, și puteți merge pestrăzi fără probleme, să vă aflați într-un mall, să beți o ceașcă de cafea fărăgriji. Și este exagerat tot ceea ce puteți vedea la televizor despre război,despre ucrainenii care mor. Da, într-adevăr există un război, dar este lagranițe, destul de departe de Kiev. Și nu trebuie să vă fie frică să veniți.Principal este că in Kiev îți va da cele mai frumoase ce poți avea în viața ta- fiul sau fiica.

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!