Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 15
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Nou Venita elena.david's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2012
    Postari in forum
    38

Sa dau spre adoptie nou nascut din iulie, baietel?

Buna, sunt o viitoare mamica de baiel gravida in 8 luni, in varsta de 25 de ani , singura.nu am pe nimeni, nu am iubit sau sot, nu am familie care sa ma sprijine, locuiesc intr-un oras nou unde nu cunosc multe persoane.si mi-e din ce in ce mai greu sa ma descurc....vreau sa il dau spre adoptie, nu sunt fericita cand scriu asa ceva, sa nu credeti ca mi-e usor, dar de 8 luni de zile incerc sa ma conving ca pot sa ma descurc si sa il cresc singura, dar nu pot, mi-e din ce mai greu, cu chiria, cu plata analizelor , cu cheltuielile zilnice, nu am putut sa ii cumpar cele necesare nici macar sa cumpar cele necesare pt bagajul de maternitate, si mai e doar o luna si nasc.vreau sa ii acord copilului meu sansa la o familie unita si sa aiba cele necesare, ca oricat de mult l-as iubi, iubirea nu tine de foame si de cald.Mi-e greu....nu am facut avort pt ca am vrut sa ii dau sansa la viata si l-am vrut, mi-am dorit un copil, dar cand vad ca nu am cu ce ....trebuie sa fiu realista si sa ii acord sansa altei familii sa il creasca.
    Va rog sa nu ma judecati, ca nu mi-e deloc usor...si chiar nu am nevoie sa imi zica cineva cat de mult gresesc...

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    mami pai daca ti lai dorit dc nu ceri ajutor?sunt camine pt mama si copil.intradevar totul e scump,doar ca in ziua de azi poti alege.de ex nu trebuie neaparat sai dai pampersi de la pampers,poti sai dai si alta marca,sau lapticul poate fii si ceva mai ieftin,sau imbracamintea daca ceri ajutor poti primi.important e sa fie sanatos,si sa fii si tu sa il poti creste.atat conteaza.mai gandeste-te nu il da asa usor.nu te critic ca nu am dreptul dar iei o decizie care te va marca pe viata.sanatate si nastere usoara

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Si eu zic sa apelezi la centrele pt protectia mamei si copilului, la parintii mei in bloc este un apartament pt asa ceva, sunt multe mamici singure cu copii, au si servici, copilul ramane cu asistentele sociale care stau in permanenta acolo fie ca e mama fie ca nu!
    Nu te judec nici eu, insa nu cred ca vei trai impacata , si vei sta cu gandul la copilul tau!

Floricica Nou Venita anomisas's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2008
    Postari in forum
    43
    Mai este si asezamantul de la Valea Plopului la Parintele Nicolae Tanase unde am inteles ca se pot ingriji ei de copii pana reusesti sa te pui pe picioare si sa ai grija de copil singura sau puteti sta impreuna acolo.Dumnezeu sa te lumineze sa faci cum e mai bine pentru amandoi!
    Uite si un link de la Valea Plopului Valea Plopului

Membru inregistrat la
    26.05.2012
    Postari in forum
    38
    nu mi l-am dorit...s-a intamplat sa raman si nu am avut puterea sa fac avort
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    mami pai daca ti lai dorit dc nu ceri ajutor?sunt camine pt mama si copil.intradevar totul e scump,doar ca in ziua de azi poti alege.de ex nu trebuie neaparat sai dai pampersi de la pampers,poti sai dai si alta marca,sau lapticul poate fii si ceva mai ieftin,sau imbracamintea daca ceri ajutor poti primi.important e sa fie sanatos,si sa fii si tu sa il poti creste.atat conteaza.mai gandeste-te nu il da asa usor.nu te critic ca nu am dreptul dar iei o decizie care te va marca pe viata.sanatate si nastere usoara

Membru inregistrat la
    26.05.2012
    Postari in forum
    38
    iti multumesc, le-am trimis un email, poate primesc un sfat bun...un ajutor...ca o iau razna cu gandurile
    Citat Postat de anomisas Vezi mesajul
    Mai este si asezamantul de la Valea Plopului la Parintele Nicolae Tanase unde am inteles ca se pot ingriji ei de copii pana reusesti sa te pui pe picioare si sa ai grija de copil singura sau puteti sta impreuna acolo.Dumnezeu sa te lumineze sa faci cum e mai bine pentru amandoi!
    Uite si un link de la Valea Plopului Valea Plopului

Floricica Nou Venita liriodendron's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2012
    Postari in forum
    1
    Elena, pentru ca sunt la prima vizita pe acest site nu stiu daca am reusit sa iti transmit mesajul anterior sau l-am transmis altei mamici. Imi pare rau ca treci printr-un tumult de nelinisti cu doar 1 luna inainte sa nasti si nu este bine nici pentru tine , nici pentru cel mic asa ca te sfatuiesc sa amani un pic ingrijorarile entru ca nu iti sunt oricum de ajutor. Vroiam doar sa iti transmit ca vei sti foarte clar ce ai de facut doardupa ce il vei naste si il vei avea la sanul tau.Eu am doua fete si nu as ezita sa imi maresc familia cu un suflet fara mamica.... dar baietelul tau are mamica :) Dumnezeu sigur te va lumina si atunci vei sti. si pana atunci poate vom putea si noi sa te ajutam cumva...
    Modificata de liriodendron; 26.05.2012 la 20:53:04.

Membru inregistrat la
    26.05.2012
    Postari in forum
    38
    imi tot aman nelinistele de 8 luni si ceva ma pacalesc singura...
    Citat Postat de liriodendron Vezi mesajul
    Elena, pentru ca sunt la prima vizita pe acest site nu stiu daca am reusit sa iti transmit mesajul anterior sau l-am transmis altei mamici. Imi pare rau ca treci printr-un tumult de nelinisti cu doar 1 luna inainte sa nasti si nu este bine nici pentru tine , nici pentru cel mic asa ca te sfatuiesc sa amani un pic ingrijorarile entru ca nu iti sunt oricum de ajutor. Vroiam doar sa iti transmit ca vei sti foarte clar ce ai de facut doardupa ce il vei naste si il vei avea la sanul tau.Eu am doua fete si nu as ezita sa imi maresc familia cu un suflet fara mamica.... dar baietelul tau are mamica :) Dumnezeu sigur te va lumina si atunci vei sti. si pana atunci poate vom putea si noi sa te ajutam cumva...

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Ideea unui centru maternal este foarte buna,ar trebui sa te gandesti la asta,in primul rand.Apoi la adoptie,daca vei mai dori,dupa ce iti vei tine minunea in brate.In plus,nu se discuta despre adoptie pe un forum,cu oameni pe care nu-i cunosti,nu cred ca iti doresti ca acest copil sa ajunga pe mana unor traficanti de organe,sa fie vandut,sa ajunga la cersit,etc.Sunt institutii speciale care se ocupa de problema adoptiilor,daca intr-adevar vei dori sa-l dai,incearca sa o faci intr-un mod corect si legal.

Membru inregistrat la
    26.05.2012
    Postari in forum
    38
    stiu ca nu se discuta pe forumuri , dar pana la facut mai este, is constienta ca trebuie sa cunosc persoanele....doamne fereste de traficanti, nu vreau sa fac nimik ilegal sau care sa regret toata viata
    Citat Postat de hande Vezi mesajul
    Ideea unui centru maternal este foarte buna,ar trebui sa te gandesti la asta,in primul rand.Apoi la adoptie,daca vei mai dori,dupa ce iti vei tine minunea in brate.In plus,nu se discuta despre adoptie pe un forum,cu oameni pe care nu-i cunosti,nu cred ca iti doresti ca acest copil sa ajunga pe mana unor traficanti de organe,sa fie vandut,sa ajunga la cersit,etc.Sunt institutii speciale care se ocupa de problema adoptiilor,daca intr-adevar vei dori sa-l dai,incearca sa o faci intr-un mod corect si legal.

Floricica Cu Vechime alexbia's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2012
    Postari in forum
    5.712
    nici eu nu te judec,e alegerea ta e viata ta...dar gandeste-te la un lucru...il nasti il tii langa tn atat cat stai in spital si dupa sa nu il mai ai...oare mai poti dormi noaptea???eu sunt mai tanara ca tn,am 21 de ani jumate si 2 copii dar si un sot...nici pe noi ne sprijina nimeni,nu avem casa in tara...dar copiii nu i-am dat...gandeste-te ca asta poate fi unica ta sansa de a fi mama...eu iti zic cauta ajutor pe unde ti-au spus si fetele si pastreaza copilul la pieptul tau...

+ Raspunde
Pagina 1 din 15
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari