Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 23
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    laura_mtx
    Guest
    Am rugamintea catre cei care au trecut de curand prin "furcile" adoptiei sa ma sfatuiasca de unde sa "incep" acest proces. Am o fetita naturala de 4 luni si pentru ca nu mai pot avea copii si mi-am dorit intotdeauna o familie numeroasa, doresc sa adopt un baietel. Cat mai curand.. as vrea. De unde sa incep? Ce trebuie sa fac?

Floricica Nou Venita stan mihaela angela's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2006
    Postari in forum
    1
    si eu vreau sa adopt un bebe!din suflet va rog,spuneti-mi,cat dureaza procedura?

Floricica Nou Venita dana.v's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2006
    Postari in forum
    2
    atit eu cit si sotul meu vrem sa infiem un copil, ce pasi trebuie parcursi pentru a face posibil acest lucru??
    dati-mi si mie ceva detalii, va rog mult tare

Floricica Nou Venita lili_boros's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2006
    Postari in forum
    22
    nu vreau sa va dezamagesc dar procedura dureaza pana la un an de zile noi am luat un baietel de la 2 saptamini si acum pe 10 face 7 luni.trebuie sa dati ex.psihologic sa vi se dea copilul in plasament si apoi depinde si de parintii naturali noi am intimpinat probleme aflind unde stam si nu au mai vrut sa ne dea copilul pana nu leam oferit ce au vrut de la inceput si acum au semnat si sa inceapa procesul de adoptie care mai dureaza cateva luni.prea multa birocratie pt niste cretini care au dat nastere unui copil si nici nu au vrut sal vada si la nascut dimineata si seara a fugit din spital

Floricica Nou Venita knock's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    1
    As dori sa stiu daca voi ati gasit un copil de infiat si care sunt procedurile de urmat din momentul nasterii copilului.Multumesc

Floricica Nou Venita cami72's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2007
    Postari in forum
    34
    Buna, si noi am adoptat un baietel, nu vreau sa dezamagesc pe nimeni dar vreau sa-ti spun ca la noi a durat aproape 2 ani adoptia, am luat baietelul cand avea 2 luni si jumatate si am incheiat acum (ianuarie 2007) adoptia, cand bebe face in curand 2 ani. Primul pas este sa te adresezi Protectiei Copilului cu o cerere. Apoi urmezi toti pasii pe care ei ti-i spun. Iti urez succes, si sper ca la voi sa nu dureze foarte mult procesul de adoptie.

Floricica Nou Venita cautmama's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2007
    Postari in forum
    1

Am vazut ca iti cauti un copil de adoptat. Imi permit sa-ti fac o propunere daca te intereseaza. Eu o am pe nepoata mea care a dat nastere la un baietel in luna decembrie 2006. A fost tinut pana ieri la o cunostinta de-a mea care dorea sa-l adopte dar din cate am inteles de la cei de la directie nu intrunea conditiile pentru adoptie deci au decis sa-l plaseze la un centru de plasament pentru moment. Eu nu pot sa-l adopt pt. ca sunt in strainatate si se considera adoptie internationala dar ma doare sufletul sa-l vad in centrul asta si nu intr-o familie care vrea sa-l infieze. Este perfect sanatos, daca vrei iti trimit o poza si este micut are doar 2 luni. Daca esti interesata iti spun unde sa mergi ca sa te informezi si sa ceri detalii, e in Bucuresti. Normal daca aveti toate actele si vorbiti cu asistenta care raspunde de copil nu cred ca nu s-ar indura sa nu-l dea mai ales ca interesul e sa creasca intr-o familie.
    Nepoata sub nici o forma nu poate sa-l creasca, este minora iar in noiembrie anul trecut i-a murit si mama. Tatal copilului este declarat necunoscut deci n-o sa ai probleme din punctul asta de vedere. Te rog sa-mi raspunzi, multumesc.

Floricica Nou Venita alina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2006
    Postari in forum
    64
    caut mama,m-ar interesa pe mine.daca ai timp te rog sa-mi dai detalii pe mesageria privata

laura_mtx
    Guest
    Buna cautmama
    Noi suntem din B, suntem atestati ca si familie adoptatoare si cautam un baietel. Poate esti tu ingerul pazitor care ne aduce baiatul dorit....
    Poti sa imi scrii ca sa stabilim o legatura pe mesageria privata.
    Numai bine,
    Laura

laura_mtx
    Guest
    Si da, cu mare drag as vrea sa vad o poza cu el.. Cum il cheama?

laura

Floricica Nou Venita alina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2006
    Postari in forum
    64
    eu nu am inceput inca nici un act ,asa ca sa fie cu noroc pt voi.

+ Raspunde
Pagina 1 din 23
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari