Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ovidiu.radu.pop's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2011
    Postari in forum
    1

Barbat singur, vreau sa adopt un copil

buna. as vrea sa adopt un copil, dar sunt barbat si nu sunt casatorit. rog, cateva sfaturi...

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Am citit, am recitit, m-am gandit, m-am razgandit sa raspund ...si totusi... de ce nu te casatoresti...cu o femeie ?Ai multe sanse de a avea copilul tau natural in cazul in care cauti sa iti intemeiezi o familie ...
    Daca nu iti doresti o familie normala mi se pare aiurea sa primesti un copil in adoptie...fara suparare...

Floricica Nou Venita erato's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2009
    Postari in forum
    95
    Legea da dreptul si persoanelor singure sa adopte, asa ca cel mai bine ar fi sa te adresezi directiei de care apartii pt mai multe informatii. Ce-i drept eu stiu mame singure care au adoptat, nu stiu cum e cazul tatilor.

Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.581
    daca nu ar fi fost mesajul scris la misto si din lipsa de ocupatie ar merita sa i se raspunda...altfel mi se pare pierdere de timp

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    N-as vrea sa cred ca mesajul a fost scris la misto.
    Am amici (barbati) care sunt in situatii similare. Au spre 40 de ani, pana la varsta asta nu si-au gasit jumatatea si isi doresc cu toata fiinta lor un copil. Nu vad de ce un barbat singur nu ar putea adopta un copil.
    Cred ca cel mai bine ar fi ca inainte de toate sa studiezi legea; eu personal nu stiu de unde ar trebui sa incepi demersurile.
    Mult succes!

Floricica Avansata anacristea's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    1.641
    nu e scris la misto...e scris de cineva care vrea ceva miscare pe site...o "animatoare" ceva...de-asta nu-mi place mie ca unele avem poze la vedere , acelasi id pe n forumuri si site-uri de socializare iar altii/altele n-au poze de avatar , nici un fel de informatii personale,au identitati multiple pe forum etc...
    cred ca majoritatea subiectelor menite sa creeze contradictii semnate de "anonimi" sunt postate de "animatoare"...
    chiar credeti ca un barbat singur (poate cu alte orientari...) care ar vrea sa adopte un copil ar veni sa ceara sfaturi pe un forum de mamici ?!
    Modificata de anacristea; 24.07.2011 la 00:28:45.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari