Ultimele discutii din forum
    nicole13
    Guest
    cica brainstorming-ul nu-i solutia cea mai eficienta,n-ar da cele mai bune rezultate!cu atat mai mult pr un forum unde activeaza numai femei...:)))

Floricica Avansata timyg's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2007
    Postari in forum
    2.003
    nu am nicio treaba cu titlurile de :nou venit,novice .....
    dar pe asta cu "supermama" chiar n-o inteleg.de ce sunt unele mai super decat altele?

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Citat Postat de kiddo Vezi mesajul
    Ordinea stabilita de noi era urmatoarea:
    nou venit
    novice
    debutant
    avansat
    senior
    cu vechime
    veteren

Nu ne suparam , dar asteptam sugestii.
    Daca tot simtiti nevoia sa faceti o clasificare (personal nu duc lipsa de asa ceva), o prefer pe cea de mai sus. Cea existenta, cu floricele mi se pare putin penibila. Parc-am fi la gradinita.
    My 2 cents.

nicole13
    Guest
    pana la urma tot ati pastrat titulatura cu floricele?s-a votat,ati cazut de-acord?
    Modificata de nicole13; 06.10.2010 la 16:30:54.

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Eu astept inca propuneri de la voi si mai multe pareri. Am promis ca voi tine cont de ceea ce imi spuneti, doar sa imi oferiti si alternative.

lorito
    Guest
    kiddo,in randurile noastre exista si un tatic:e "floricica" nou venita:)))
    eu zic sa renuntati si la floricica si la celelalte ierarhii...ca nu e niciun premiu in joc...fiecare are nr. de postari evidente si gata
    in loc de floricele, puneti bebelusi
    Modificata de lorito; 12.03.2011 la 13:00:26.

didi123
    Guest
    Nu stiu ce aveti cu floricelele, mie chiar imi plac foarte mult, daca va aduceti aminte bine si acum cateva luni, in primavara, erau floricele de-astea la fiecare utilizator, si cresteau dupa numarul mesajelor. Deci... mie mi se pare chiar dragut, dar fiecare cu parerile lui.

cristina elena
    Guest
    Eu am alta 'problema' cu floricelele Simona
    Eu de ex. sunt floricica cu vechime si sunt pe-aci de prin 2006. Am vazut o floricica veterana dar care e abia din 2008 aici pe forum. Eu zic ca vechimea asta sa fie in functie de anul inscrierii nu de numarul de mesaje. Sau macar sa ne premiati in plus pe astea cu adevarat veterane
    N-am nimic cu floricelele, doar ca ar trebui regandita toata treaba asta, dar chestia aia cu supermama imi displace.

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    Nici eu nu sunt de acord cu urmatoarele aspecte:
    - denumirea de nou venit, novice, debutant, avansat, senior, cu vechime, veteran pt ca unele dintre ele sunt sinonime si nu se face o delimitare clara intre etape.
    - titulatura de supermama, pt ca nu cred ca unele mame sunt mai mame decat altele.

Mie personal imi placea inainte cand apareau doar floricelele care demarcau numarul de postari.
    Propun (daca se poate):
    - sa se inlocuiasca floricelele cu emoticoane zambarete colorate in functie de numarul de postari (de ex. de la 1 la 200 1 emoticon albastru, de la 200 la 600 emoticon albastru si emoticon verde s.a.m.d.
    - pt a delimita vechimea (in ani) a mamicilor sa se puna cate o steluta pt fiecare an de vechime. Asa cred ca ne-am da mai usor seama de vechimea fiecareia.

Va multumim pt initiativa de a ni se cere parerea si speram ca mamicile/ taticii sa vina cu sugestii sau sa aprobe sau sa aduca imbunatatiri la propunerile deja facute.

cristina elena
    Guest
    Da bine zici Nico.

Ar trebui sa se faca 2 distinctii: numarul de postari si numarul de ani pe forum.
    Am vazut si utilizatoare (mai rar ce-i drept) din 2004.
    -sa fie floricele, balonase colorate in functie de numarul de postari pe forum
    -sa fie si stelute in functie de anii de vechime pe forum

Supermama dupa cat observ eu se acorda doar peste zece mii de postari.
    Deci eu abia dupa ce mai scriu aici de patru mii de ori o sa fiu supermama?

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Daaa, asa este si eu cred ca vechimea este importanta... numarul de postari nu este relevant, mai ales ca unii utilizatori efectiv scriu trei cuvinte si gata postarea - noroc ca acum nu se mai poate posta un mesaj decat daca are un anumit nr. de caractere, dar se rezolva si asta cu niste puncte, puncte, paranteze sau emoticoane

Eu cunosc utilizatori cu un nr, relativ mic de postari care au mereu ceva important de zis la diverse subiecte, dar am avut surpriza sa "descopar" si utilizatoare "veterane" sau chiar "super mame", adica cu peste 15.000 de postari, pe care aproape ca nici nu le intalnisem pe forum...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari