Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita save's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    2
    Buna ziua sant noua pe forum am doi copiilasi minumati ..baitelul de 6ani a luat varicela de la gradinita .bebelusa cred ca afacut si ea citeva bubite am auzit ca nui bine sa ii fac baie dar este agitata findca eu ii faceam in fiecare seara baie acum nustiu ce sa fac .dati un sfat va multumesc

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    si eu stiu ca nu se face baie dar sincer nu stiu de ce

cristina elena
    Guest
    Agitata poate fi bebelina ta save din cauza bubitzelor, nu neaparat de la lipsa baii, e si normal sa nu-i faci baie cu atatea rani pe corp. Medicul contraindica categoric baia pe perioada imbolnavirii de varicela.
    Si copiii mei au facut vara trecuta varicela, intai baiatul si apoi a luat si fetita. Si a fost cald si ne-am descurcat si fara baie.
    Uite aici gasesti mai multe despre varicela:
    Da clic
    AICI

Floricica Avansata dana maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2008
    Postari in forum
    1.830
    Mie mi-e groaza ca un angajat al sotului are varicela luat de la fiul sau iar sotul a intrat foarte des in contact cu el in ultima perioada. mi groaza ca a luat si sotul si va luia bb. E grav daca face la varsta aceasta?

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    eu stiu ca la baietei cu cat fac mai devreme bolile copilariei cu atat e mai bine. dar s-ar putea sa fie "babism".

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari