Ultimele discutii din forum
    nicole13
    Guest

Sa-l ajutam pe Sebi sa treaca si peste aceasta grea incercare,operatia pe coloana!

Cred ca multe dintre voi cunoasteti problemele prin care au trecut Angela si Sebi!
    Dupa operatie Sebi se simte bine si au fost externati.Numai ca,necazurile lor nu s-au oprit inca si Sebi va mai trebui operat inca o data, de data asta pe coloana,o operatie foarte grea si costisitoare de asemenea.
    Au un ragaz de trei luni pana la operatie si speram ca pana atunci,cu ajutorul nostru,al tuturor, sa strangem suma necesara,in jur de 1000-1500 de euro!Pana la operatie va trebui sa faca si un RMN,care la fel necesita alta cheltuiala.
    Sa-i ajutam,sa treaca cu bine si peste aceasta operatie!
    Voi afisa numarul lor de cont si sa speram ca pana in luna mai se vor strange suficienti bani pentru aceasta familie greu incercata,pentru Sebi!

Diagnosticul este: scolioza dorso lombara cu hemicorp vertebral L1.

Angela va multumeste pentru ajutorul si sustinerea de pana acum!
    Modificata de nicole13; 11.02.2011 la 17:38:06. Motiv: completare...

nicole13
    Guest
    Numarul de cont unde puteti depune donatiile voastre este:
    Nr de cont : RO54BRDE140SV23173981400 pe numele Stavar Angelica

Voi incepe eu cu depunerea alocatiei copiilor mei!

mother
    Guest
    wow! da ce diagnostic are? pt ce e operatia pe coloana?

multa sanatate!!!!

cristina elena
    Guest
    Mersi Nicole ca ai scris, o sa preiau sa completez pe blog.

nicole13
    Guest
    Citat Postat de andreeacta Vezi mesajul
    wow! da ce diagnostic are? pt ce e operatia pe coloana?

multa sanatate!!!!
    Diagnosticul final se va pune in urma RMN-ULUI,se pare ca este vorba de ceva asemanator scoliozei,lucru ce l-ar putea afecta neurologic sau i-ar putea provoca paralizia odata cu cresterea,daca nu va fi operat.De aceea li s-a recomandat sa fie operat cat mai curand,i-au spus Angelei nu foarte tarziu dupa implinirea varstei de 4 ani(in mai va fac 4 ani)!
    Pana la operatie va trebui sa poarte un corset pentru protectie,pentru a preveni eventuale accidentari.

Cum voi avea mai multe detalii am sa le scriu aici!

Moderator Floricica Veterana maryann32's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    20.696
    Offff, este cumplit sa auzi asemenea vesti despre un copil, ti se frange sufletul, noi ne macinam la o banala raceala...iar el saracul, biata mama!

Nicol, sa intrebe la Casa de asigurari pentru ca am impresia ca se deconteaza o parte din valoarea RMN-ului....eu asa stiu, ca facea mama mea si stiu ca ii deconta....neaparat sa se intereseze ca economiseste niste bani...

Multa sanatate, sa dea Dumnezeu sa stranga cat mai curand suma necesara si sa treaca cu bine peste toate....

nicole13
    Guest
    Din cate stiu nici pungile de colostomie nu i le decontau integral,acum umbla sa le deconteze corsetul,dar e bine de stiut sa se intereseze si pentru RMN.
    Stiu ca i-a trimis la o Clinica particulara,se poate deconta si in cazul asta oare?

Moderator Floricica Veterana maryann32's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    20.696
    Daca clinica are contract cu Casa da, se deconteaza, ii trebuie ceva de la Casa de asigurari, un bilet sau ceva de genul asta.....sa se intereseze neaparat....

nicole13
    Guest
    Merci de info,Ana!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Floricica Senior nicodavid's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.02.2008
    Postari in forum
    4.890
    Sper din suflet sa reuseasca sa depaseasca si aceasta grea incercare!
    Intr-adevar operatia pe coloana este o operatie grea si de-asemenea costisitoare,chiar daca se vor putea deconta unele costuri (ceea ce ar fii minunat sa se intample),Seby tot va avea nevoie de suficient de multi bani pentru a se face bine ,pe langa costurile operatiei care urmeaza sa o faca ,a tuturor investigatiilor ce trebuiesc facute ,cu siguranta ca va fii nevoie de bani si pentru recuperarea de dupa operatie ,asadar sa speram ca pana in luna mai se vor strange suficienti bani pentru aceasta familie greu incercata,asa cum spunea si Nicole!
    Angela,suntem alaturi de voi!Dumnezeu sa va pazeasca!
    Modificata de nicodavid; 17.02.2011 la 11:58:09.

Floricica Debutanta cristynutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    1.141
    luni ne vine si noua alocatia mergem si noi sa depunem sa speram ca se vro starnge toti banutiiii

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari