Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adrianutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    47
    Va rog ajutati-ma care ati mai trecut prin asa ceva,fetitei mele de aproape 2 ani i sa diagnosticat pneumonie interstitiala si trebuie sa-i fac injectii ca cica altfel ajungem la complicatii mai mari.Totul a inceput cu febra care initial era de la gat dar dupa 4 zile de augmentin starea ei era mai rea.Cei drept febra nu mai facea din a patra zi de tratament dar era tot timpul somnoroasa,nu manca nimic si cam vomita,acum a inceput sa si tuseasca.Sunt foarte speriata pt ca termenul de pneumonie mi se pare ceva destul de complicat si mi-e frica sa nu am iar probleme mai tarziu odata ce sa initiat boala.Va rog spuneti-mi ce pot sa fac?Am motive de ingrijorare?Ce tratament ati urmat pt asa ceva? Va multumesc.

Delia si Adriana

Floricica Cu Vechime maimuticagogosica's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2006
    Postari in forum
    6.276
    Draga mea,
    Baietelul meu a fost diagnosticat d emai multe ori cu pneumonie interstitiala, a facut de fiecare data injectii. Stiu ca e dureros pentru o mama, dar e spre binele copilului. Noi de cand am intrat la gradi, ne-am tot imbolnavit.....iar acum, din nefericire am fost diagnosticati cu astm bronsic, pentru care facem tratament de o luna aproape. Am fost disperata cand am auzit diagnosticul dar sunt hotarata sa facem tot ce ne sta in putere sa ne facem bine, chiar daca sunt multi aceia care spun ca astmul nu se vindeca niciodata (tatal meu a fost diagnosticat cu aceeasi boala cand era mic si s-a vindecat). Am mare incredere in tratamentul pe care il urmam si in medicina naturista.
    Parerea mea, de mamica ce a trecut prin ce treci tu acum,este sa fii optimista, sa urmati tratamentul prescris si sa ii dai fetitei multe lichide, ca sa elimine mai repede "mizeriile".
    Multa sanatate va dorim!

Floricica Novice teodorabia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2006
    Postari in forum
    594
    De obicei persoanele care au pneumonie au predispozitie la bronsite cronice sau astm bronsic.Astmul bronsic se poate vindeca in copilarie dar apare dim nou la varste inaintate,si poate fi ereditar.Fetita mea a facut pneumonie,in ianuarie,in timp ce era sub tratament pentru o bronsita cronica.Pe toata perioada verii am avut liniste,iar acum o data cu timpul rece boala revine.Pe plamani raman pete dupa pneumonie,iar dupa 9 luni de zile trebuie sa mergem din nou la radiografie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari