Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita stefan1977's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2008
    Postari in forum
    1
    Am descoperit un site in Germania www.flaschenmilch.de de unde am cumparat lapte Humana si cereale la jumatate de pret.

Compania livreaza si in Romania si cu tot cu transport pretul ramane mult mai mic in comparatie cu preturile celor din tara.

Eu am comandat de doua ori , au si niste promotii si sunt foarte multumit..

Am scris aici pt ca sigur mai sunt mamici care nu se descurca foarte bine cu banii

Sanatate multa !!

Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Multumim Stefan ca te-ai gandit sa ne anunti, insa topicul cred ca poate fi mutat de admin la alta categorie.

Floricica Senior mykyduta's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    4.132
    Multumesc Stefan ca ne-ai anuntat.
    Noi chiar folosim numai produse Humana, iar pe acest site preturile sunt supeeeeeer mici. Avem o cunostinta in Germania si am rugat-o deja aseara sa ne comande si noua.
    Merci mult.

Floricica Debutanta camicata1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Sunt si eu interesata de produsele Humana si m-am uitat pe acel site,dar preturile pt Romania sunt cam mari.

Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    4.132
    Cami, eu am rugat pe cineva care merge in Germania sa imi cumpere.
    Spui ca pe acel site, daca vrei sa cumperi si esti din Romania este mai scump?

Floricica Nou Venita tweety27's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.09.2007
    Postari in forum
    8
    m-am uitat si eu pe site si am incercat sa fac o comanda sa vad cat ajung taxele
    am comandat:

1 x Humana breastfeeding tea for the mother with vitamin C 2x200gr b 4,99EUR
    1 x Babymilk powder Humana 1 4x800g 39,80EUR

in final arata cam asa:

Sub-Total: 44,79EUR
    GLS Worldwide (Dispatch to RO: (1 x 4.7 kg)): 19,00EUR
    enthaltene MwSt. (included VAT) 7%: 2,93EUR
    enthaltene MwSt. (included VAT) 19%: 3,03EUR
    Total: 63,79EUR

ceea ce ar insemna cam 238 RON

eu am gasit la metro laptele de 800g la 50 RON
    si ceaiul la 20 RON
    ceea ce inseamna 240 RON

deci care e afacerea???

intradevar la prima vedere e convenabil
    dar 25 euro taxe postale mi se pare mult si nu mai devine convenabil

asa ca eu raman la varianta metro pt laptic, ceai, scutece si servetele umede

voi faceti cum vreti!!

asa am patit pe un site de unde vroiam sa cumpar produse avent fff ieftine dar taxele postale ajungeau 50 dolari si facand un calcul am ajuns cam la preturile din romania

asa ca am renuntat la site-uri straine

daca voi ati gasit ceva intradevar ieftin calculati si taxele postale apoi vedeti daca e convenabil

Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    4.132
    Asa cum am mai spus, eu am pe cineva in Germania care le-a comandat, le ridica personal si le aduce cand ajunge in Romania.
    Eu zic ca daca taxele postale sunt asa cum spui tu, inseamna ca este mai convenabil sa comanzi cantitati mai mari (bineinteles daca taxele sunt aceleasi).
    Eu am comandat mai multe baxuri de lapte si cereale ca oricum le consumam repede.

Floricica Nou Venita bianca260's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2005
    Postari in forum
    11
    Eu cred ca laptele humana iese intradevar mai ieftin numai daca se cupleaza mamicile la comanda(se impart taxele postale sunt totusi 19 E) altfel este mai bine la babypoint sau la aneline-design.

Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    4.132
    Mie mi-a sosit comanda de lapte din Germania.
    Am cumparat 2 baxuri lapte(8 cutii) si 2 baxuri cereale(10 cutii) care m-au costat 250 Ron.
    Aceleasi produse m-ar costa in Romania 580 Ron.
    Eu zic ca este cam mare diferenta, nu?
    Am avut noroc ca nu am platit taxe postale, dar si cu taxe cred ca ieseam mai ieftin.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari