Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita inimioara's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2008
    Postari in forum
    48
    Buna dragelor! Cred ca fiecare dintre noi are cate-o receta preferata.daca da,atunci haideti sa ne laudam!!!!

Floricica Nou Venita inimioara's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2008
    Postari in forum
    48
    Chiar din clipa asta , ard de nerabdare sa va spun o receta de salata ,nu numai gustoasa dar si foarte frumoasa an farfurie.salata "floarea soarelui".avem nevoie de:piept de gaina fiert-200 grame, ciuperci la dorinta-200 grame, oua fierte-3 bucati, cascaval-100 grame, galbenusuri de oua fierte-3 bucati, masline fara sambure, chipsuri, maioneza. Asta e tot de ce avem nevoie.pasul urmator- pregatirea.1)pieptul de gaina taiat cubulete,punem un strat pe farfurie dupa care al ungem cu maioneza.2)deasupra punem ciupercile si iarasi ungem cu maioneza. 3)ouale date prin razatoare si iarasi cu maioneza. 4)cascavalul dat prin razatoare si acest strat nu ungem cu maioneza.5)galbenusurile de ou faramitate le presuram an mijlocul salatei iar prin amrejur punem maslinele taiate an patru bucati ,acum jos la poalele salatei punem chipsurile de parca ar fi"petalele la floarea sorelui"...asta e tot ,cred ca va-ti imaginat cum trebuie sa arate.ancercati...e foarte delicios si e foarte frumos pentru masa de sarbatoare!!!

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Draga inimioara,

In cadrul tocpiului In bucatarie esxista de ja un subiect asemanator, Mamici gospodine in care se gasesc tot felul de mancaruri si prajiturele delicioase, asa ca am sa te rog sa postezi acolo.

Deoarece exista deja un subiect deschis, conform regulamentului forumului, subiectul deschis de tine va fi inchis.

Multumesc

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari