Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita iulia74's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2008
    Postari in forum
    1
    am un copil de 3 ani si 4 luni,un baietel.Eu lucrez aproape tot timpul anului in Germania,dar peste 1 an,o sa vin definitiv in Romania.Am inscris baietelul la gradinita in Germania din toamna.As vrea sa stiu daca perioada pe care o va petrece acolo,deja a invatat cateva cuvinte in germana si banuiesc ca va mai invata multe la gradinita(acasa vorbeste romaneste,normal ptr un copil de varsta lui)nu-l va afecta pe viitor,cand ne vom muta in Romania,si va merge la o gradinita aici si apoi la scoala.Va multumesc.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Draga Iulia,

Bine ai venit in comunitatea de prieteni Copilul.ro

In cadrul topicului Copilul prescolar si scolar, exista subiectul Gradinite si scoli unde poti adresa intrebarea ta.
    De asemenea, te invit sa arunci un ochi in sectiunea de Utile la site-ului la Gradinite de stat si particulare unde poti gasi informatii despre aceste gradinite si poti gasi gradinite cu predare in limba germana.
    Deoarece acest topic este destinat exclusiv discutiilor in direct cu psihologul nostru, suiectul deschis de tine va fi inchis.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari