Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata gazica's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2007
    Postari in forum
    2.384
    Am nascut copilul cu limbuta lipita printr-o pielicica si daca nu ii taie aceea pielicica ramane peltic. Ati mai auzi cazuri. La ce sa ma astept cand ii taie pielicica. Nu e vascularizata deloc, am vazut. O sa-l doara? Am niste emotii de nu pot sa va explic.

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Imi pare rau pentru bebel. Nu am mai auzit astfel de cazuri dar cred ca nu va fi dureros. Stie doctorul ce sa-i faca.
    Stai linistita, curaj si sanatate la bebel si tie.

Floricica Nou Venita monica savu's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2007
    Postari in forum
    11
    Fetita mea cea mare de 5 ani are aceeasi problema si medicul a spus ca se rezolva in trei minute cu un anestezic local cu spray.nu simte nimuc.Cand e mai mic copilul e mai bine (pe la un an). Du-te fara teama

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Eu am avut si baiatul meu!
    Nu-i nici un bai.
    Alegerea este de partea ta cum doresti sa vb.Peltic , hrait rarait sau corect!
    nu are de ce sa-ti fie frica.Pupici.

Membru inregistrat la
    02.07.2007
    Postari in forum
    2.384
    Multumesc. Dar cum a fost? Cat dureaza?

Membru inregistrat la
    02.07.2007
    Postari in forum
    2.384
    Buna. Azi am fost la spital si am rezolvat problema lui Bogdan. Am scapat cu bine. A intrat sotul meu si l-a tinut in brate. Eu am stat pe hol. Nu pot sa va spun ce a fost in sufletul meu.
    PENTRU MAMELE CARE NASC COPILUL CU FREN SUBLINGUAL SA STIE CA ESTE O INTERVENTIE CARE NU DUREAZA DECAT 2 MINUTE. COPILULUI I SE DA CU SPRAY - ANESTEZIC CARE ARE UN GUST MAI AMARUI (ASTA ESTE CEA MAI NASOALA PARTE)APOI II TINE GURITA DESCHISA SI II TAIE ACEEA PIELICICA. NU DOARE DELOC. NU VA AFCETI PROBLEME.
    SPUN ASTA TUTUROR MAMICILOR CARE SUNT SPERIATE ASA CUM AM FOST EU.
    PUPICI SI BAFTA

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Bine ca sunteti bine.
    pupici si spor la vorbit corect :-)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari