Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita luny's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    260
    Poftiti la povestit, mamici!

Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    260
    am creat eu topicul, sper sa nu va fie cu suparare, poftiti la povestit si sfatuit!!
    pupicei!!

Floricica Novice rocksy's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2007
    Postari in forum
    502
    Sa cresteti mari!! Noi avem deja un anisor, si ne uitam la poze cu bb mici...Nici nu stim cand a trecut un anisor.... Sa cresti mare, Matei Cristian, si sa fii sanatos si iubit!!

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Buna idee, Luny.....tot intram si vedeam ca nimeni nu a postat nika.....ce mai faceti?
    Noi tocmai am facut baita....fara pic de tipete....ufff..ca bine a fost!

Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Fetele...Nour a inceput s aiba o eruptie pe fata...pe la tample...stnga si dreapta...am vb cu o mamica care mi-a spus ca sunt normale si ca la bb ei s-au extins cam urat. Ea foloseste o crema. Insa o alta mamica mi-a spus ca sa nu pun nika ca trec ele de la sine..dupa luna a 2a.
    Aaa...si cik sa nu puneti mana pe ele ca raman semne ca dupa acnee...gaurele pe fata lui bb cand o sa creasca.
    Pup!

Floricica Avansata alinutzab's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.04.2007
    Postari in forum
    2.042
    sa va traiasca bebicii fetelor si sa va bucurati de ei!
    buna,onita,n-am mai vb de cand eram la gravidutze!! ce vremuri...ai o scumpete de fetita,sa fie sanatoasa!in legatura cu eruptiile,stai linistita ca trec de la sine,cam toti bb-ii fac la fel..va pupam si imbratisam cu drag!

Floricica Avansata niko_mario's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2007
    Postari in forum
    1.561
    fetelor sa va traiasca minunile!
    onita si mario a avut eruptie pe fata si un pic pe piept de la 15 zile pana la 2 luni degeaba ii dadeam cu toate cremele am fost al n dermatologi ca nu ii trecea ..la 2 luni i-a trecut repede dar renuntasem la toate cremele mustela ,uriaje etc recomandate de medici si l-am dat doar cu ulei de masline care e fff bun

pupici si sa treaca mai repede la voi

Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Alina, Nico..multumesc de sfaturi..m-am mai linistit. Sotul zice ca poate eruptia se cauzeaza faptului ca o pupacim mereu. :) ce sa facem...nu ne putem abtine!
    Uneori park se mai estompeaza....dar sper sa nu se extinda.
    Pupici la bbi!

Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    260
    Rocksy, multumim pt aprecieri!:)
    Onita, si Matei are bubite, apar si dispar..sunt normale, specifice pt nou-nascut, lasa-le in pace. Si eu mai dau cu Triderm, dar trec si fara sa dai cu nimic.
    Si la noi e mai bine cu baita,offf...

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    eu ii mai puneam cate o picatura de lapte de la sn pe bubitze si treceau f repede. asa mi-a zis din maternitate.
    acum ca nu mai am lapte ii dau cu bepanthen, dar numai daca nu ii trec repede 1 zi sau 2.
    mulat sanatate la bebei si la mamici la fel

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    De la pupat nu cred sa iasa. Le face chiar bine bebelusilor daca se simt iubiti. Dar sa te linistesti e bine sa mergi la un medic.
    Sunteti foarte frumosi. Va dorim numai bine

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari