Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sweetbaby's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    12
    Buna burticilor,

sunt insarcinata in 3 luni si jumatate si

de cateva zile am niste mici dureri de ovare,cand in stanga ,cand in dreapta.V-ati confruntat cu asa ceva?credeti ca este vorba de o raceala?

in trecut aveam mereu probleme cu anexita .Daca este vorba despre o anexita poate afecta sarcina?

Am programare la medic peste o luna,pt ca abea am fost saptamana trecuta cand am facut translucentza nucala dar atunci nu aparusera durerile de ovare.Credeti ca e necesar sa ajung mai repede la medic?

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Buna!Din cate stiu eu durerile de ovare nu prea sunt normale in timpul sarcinii,e posibil sa fie mai multe cauze una dintre ele sa fie anexita cu care spui ca te confrunti de mult timp,in afara de acele dureri mici de ovare,nu mai ai nici un simptom de anexita de ex urinatul frecvent si usturime la mictiune???????
    eu cred ca ar trebui sa mergi din nou la Dr,la cel de familie mai bine sa vezi ce/ti spune.....nu sta asa!!!!!
    Multa sanatate tie si la bb!

Floricica Nou Venita cristidog's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    238
    Salut!
    Si eu zic sa mergi intai la medicul de familie! Eu am facut analize la inceputul sarcinii (mentionez ca acum merg pe 11 saptamani) si la primele analize mi-a gasit o posibila infectie urinara, ceea ce nu e bine. Lucru pentru care am repetat testul urocultura si , Slava Domnului, a iesit negativ. Vreau sa-ti spun ca , impreuna cu medicul meu de familie, discutasem in prealabil de posibile infectii, anexite, etc. Si mi-a spus ca nu prea e bine sa iau alte medicamente decat cele uzuale (acid folic, no-spa si duphaston-pentru fixare sarcina-am avut o mica problema).
    Vorbeste cu medicul tau de familie si apoi , eventual, cu cel ginecolog.
    Sanatate maxima.
    Cristina

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari