Ultimele discutii din forum
  1. #1
    Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Romania are in concurs 102 sportivi:

    Atletism: Ionela Tirlea (200 m, 400 m garduri), Mihaela Neacsu (700 m), Luminita Talpos, Lidia Simon, Constantina Tomescu (maraton), Angela Morosanu (400 m garduri), Ancuta Bobocel, Cristina Casandra (3000 m obstacole), Ana-Maria Groza (20 km mars), Viorica Tigau (lungime), Adelina Gavrila (triplusalt), Anca Heltne (greutate), Nicoleta Grasu (disc), Felicia Moldovan, Monica Stoian (sulita), Bianca Perie (ciocan), Marian Oprea (triplusalt).

    Box: Georgian Popescu (60 kg), Ionut Gheorghe (64 kg).

    Canotaj: Georgeta Andrunache, Viorica Susanu (2 rame f.c, 8^1.), Ionelia Neacsu, Roxana Cogianu (2 visle), Constanta Burcica, Rodica Serban, Enikö Barabas, Simona Musat, Ioana Papuc, Doina Ignat, Elena Georgescu (8^1).

    Gimnastica - Sandra Izbasa, Steliana Nistor, Anamaria Tamirjan, Gabriela Dragoi, Andreea Acatrinei, Andreea Grigore, Razvan Selariu, Flavius Koczi, Daniel Popescu, Robert Stanescu, Marian Dragulescu, Adrian Bucur;

    Haltere – Roxana Cocos (58 kg), Antoniu Buci (62 kg), Razvan Martin, Alexandru Rosu (69 kg), Alexandru Razvan Martin, Antoniu Buci, Alexandru Rosu, Gabriel Sincraian, Roxana Cocos;

    Handbal - Luminita Dinu, Tereza Tamas, Talida Tolnai, Valetina Ardean, Ramona Maier, Adriana Nechita, Ionela Stanca, Florina Birsan, Carmen Lungu, Adina Meirosu, Cristina Neagu, Valeria Bese, Narcisa Lecusanu, Aurelia Bradeanu, Mihaela Senocico.

    Inot: Ioan Gherghel (50 m liber, 100 m liber, 100 m fluture, 4X100 m mixt), Dragos Coman (400 m liber, 1500 m liber, 100 m fluture, 200 m fluture), Razvan Florea (100 m spate, 200 m spate, 4X100 m mixt), Norbert Trandafir (100 m bras, 200 m bras, 4X100 m mixt), Valentin Preda (100 m bras, 4X100 m mixt)

    Judo - Alina Dumitru (48 kg), Daniel Brata (100 kg);

    Kaiac-canoe - Florin Mironcic (C1-500 m, C1 – 1000 m), Iosif Chirila, Andrei Cuculici (C 2-500 m), Nicolae Flocea, Constantin Popa (C2-1000 m);

    Lupte - Estera Dobre (48 kg ), Ana Maria Paval (55 kg) – libere, feminin; Virgil Munteanu (55 kg), Eusebiu Diaconu (60 kg), Iulian Panait (66 kg) – greco-romane; Petru Toarca (55 kg), Gheorghita Stefan (74 kg), Rares Chintoan (120 kg) – libere masculin).

    Sarituri: Ramona Ciobanu (platforma, 10 m), Constantin Popovici (platforma, 10 m).

    Scrima: Cristina Stahl (floreta), Ana-Maria Brinza (spada), Virgil Scaliscan (floreta), Mihai Covaliu, Rares Dumitrescu (sabie).

    Tenis: Sorana Cirstea, Victor Hanescu (simplu).

    Tenis de masa: Daniela Dodean, Elizabeta Samara (individual^ echipe), Cristina Hirici (echipe), Adrian Crisan (individual).

    Tir: Lucia Mihalache (skeet), Alin Moldoveanu (pusca aer, 10 m), Iulian Raicea (pistol aer, 10 m, pistol viteza, 25 m), Ioan Toman (skeet)

  2. #2
    Floricica Nou Venita kattybeb's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2008
    Postari in forum
    247
    Am urmarit si eu cate-putin JO si mi-a placut ff mult ce afacut Alina pt noi,dar totusi sunt dezamagita ca n-am avut scoruri chiar atat de bune pe cat ne asteptam.Cu toate astea,bv lor ca au reusit sa ajunga si pana la Beijing, e mare lucru! Felicitari!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari