Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mateibogdan27's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2008
    Postari in forum
    4
    rog toate mamicile care au fetite si pe timpul sarciniau luat tratament hormonal ,sa le faca ecografi amanuntite .Eu am fost cu fetita sa ii fac analize pentru ca nu manca foarte bine si nu lua in greutate si am descoperit o problema destul de grava pe care nu as fi descoperit-o decat poate foarte tarziu .daca ati mai intalnit cazuri sau stiti ceva in legatua cu asta va rog sa ma contactati pe mail mateicamelia30@yahoo.com va multumesc

Floricica Nou Venita gabi_ka's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2008
    Postari in forum
    1
    buna.
    sunt noua pe acest forum, dar imi pare bine ca l-am descoperit.
    vreau sa-ti spun ca si eu m-am nascut cu un chist ovarian, mai precis dermoid. am trait cu acest chist 19 ani fara sa stiu ca-l am.
    in urma unei crize acum 6 ani si dupa mai multe investigatii l-am descoperit. era deja mare, de marimea unui cap de copil nou nascut.
    am fost operata de urgenta.
    acum sunt bine; am o fetita de 9 luni si 3 saptamani.
    in urma operatiei am ramas doar cu un ovar, dar am inteles de la dc. care m-a operat ca de fapt numai un singur ovar mi-a functionat ca celalalt nu s-a putut dezvolta din cauza chistului.
    nu pot sa zic ca mi-a afectat viata, dar e bine ca l-ati descoperit acum si aveti sansa sa o operati mai repede pt. a nu exista complicatii mai incolo.

Floricica Debutanta madeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    nu stiu daca a fost tratament hormonal dar am facut injectii cu gravibinon .....era ceva ptr relaxarea uterului ptr ca nu se dilata normal sa creasca bebe si acum am o fetita...ma uit acum pe google ce contineau injectiile acelea

Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    da ...vad ca e hormonal...fata mea are 6 luni acusi are rost sa o caut acum de chisturi sau sa am grija pe viitor ????

Floricica Avansata dana maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2008
    Postari in forum
    1.830
    Eu stiu ca injectiile cu gravibinon se dau la inceputul srcinii pentru a se fixa mai bine in uter, pentru ca pana la 4 luni orice sarcina este un risc. Am luat si eu.

Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    eu am facut injectiile pana un ultima zi.....le faceam la 5 zile

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    injectii cu gravibinon am facut si eu. 5 buc, cate una pe sapt prin luna a 3 a de sarcina, din acelasi motiv ca si madeea. uterul era rigid si nu se dezv in acelasi ritm cu bb

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.620
    Si eu am facut Gravibinon, cate o injectie pe sapt si la mine chiar era risc ca nu se dezvolta uterul si nu puteam tine sarcina...dar aceste inj pana in luna a 3 le am facut chiar luna 3 a.....ca sa se fixeze sarcina........

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari