Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita kris_rock's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2008
    Postari in forum
    1
    Sunt o viitoare mamica...am fost la o ecografie 4d in cluj, la prof.dr. Stamatian...acolo am aflat ca fetitza mea are o problema, aceeasi cu care m-am confruntat eu inca de la nastere. Nu ne-am asteptat la asa ceva nici eu nici sotzul meu...nu stiam ca asa ceva se mosteneste, cel putzin doctorii asa zic..am fost socatzi..ash dori sa aflu mai multe despre asta si nu stiu cui sa ma adresez..imi este greu sa vorbesc si cu mama mea..e foarte dureros sa aflii ca copilul pe care ti l-ai dorit nu este sanatos.
    Poate stitzi persoane care au trecut prin asta, si cum au reusit sa depaseasca momentul..fetitza are cheiloschizis, adica buza superioara despicata, cel putin deocamdata asa mi s-a spus. Mai fac un ecograf in 2 saptamani si poate atunci se va vedea mai bine (o sa avem 6 luni). Eu am avut si cerul gurii despicat si imi este f frica sa nu aiba si ea la fel.
    Va multzumesc ca atzi citit macar aceste cuvinte!

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    iubita dar nu se poate rezolva cu operatie?
    tu cum ai trecut peste asta?
    si oricum stiinta a evoluat si evolueaza mereu
    sper sa fiti bine mai ales puiutul tau si sa fie o larma falsa

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Draga Kris rock,

Iti urez Bun Venit in Comunitatea Copilul.ro.
    Imi pare rau ca trebuie sa te confrunti cu asemenea probleme. Din ce am citit eu se pare ca tratamentul este unul chirugical si se face pana sa ca bebe sa implineasca varsta de 5 luni si ca in unele situatii se poate face chiar in primele 2 saptamani de cand a venit pe lume si din ce am citit eu se pare ca nu lasa in urma decat o cicatrice.
    Cel mai bine este sa discuti cu medicul variantele optime de tratament.
    Iti doresc multa sanatate atat tie cat si bebelusului si te astept cu vesti cat mai curand.
    Suntem alaturi de tine

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari