Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    Buna! David are bronsiolita...de vreo 5 zile....tuse,mucisori si gatul rosu...offf

Am fost la dr si ne-a dat antibiotic...claritromicina...dar am citit ca nu se recomanda antibiotice pt ca e vorba de un virus...si el ia de 5 zile si mai avem inca 5,ca inca nu a eliminat tot.

cine a mai trecut prin asa ceva??va rog sa-mi dati un sfat...o incurajare..

Floricica Nou Venita piscot's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2006
    Postari in forum
    25
    Urat.. Noi am ajuns de 2 ori la spital si am stat 2 sapt.A 3-a oara am scapat de spital, dar cu injectii Ampi+Genta, +Nurofen, +Aerius, +Ventolin. Apoi i-am facut un tratament cu ceapa si miere si de aporoape 1 an nu mi-a mai facut nici o bronsiolita. Asta a dat cele mai bune rezultate.
    Tratament cu ceapa: o ceapa medie, o cureti, o tai in 4 si torni o lingurita de miere peste ea. O lasi peste noapte la macerat si a 2-a zi ii dai "zeama" din castron.Eu ia-m facut acest tratament 3 sapt. si dupa 6 luni l-am repetat.
    La voi sper sa fie mai usor. Multa sanatate

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Multa sanatate Alina pt David!
    off..mititelul...imi pare rau sa aud asa ceva.
    sa treaca repede si sa se faca bine.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    si eu i-am facut ceai de ceapa...este un f bun expectorant...dar de antibiotic nu am scapat...acume bine..tuseste de 5 ori max pe zi dar inca expectoreaza.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari