Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita davidutz07's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    17
    salutare, suntem mai noi pe aici... am un copil de 1 an si 2 luni, dar in august va veni si al doilea si nu stiu daca al doilea copil va mai beneficia de alocatia de 600 lei, fiind inca in concediu de crstere al copilului... va multumim

Floricica Avansata ely27's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2007
    Postari in forum
    1.241
    din cate stiu eu nu este nici o problema.cunosc persoane care nu terminase maternitatea cu primul copil si l-au nascut pe al doilea si nu s-a pus problema sa nu i se plateasca matrnitatea. doar daca s-a modificat printre timp dar nu cred.

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Cu siguranta o sa primesti indemnizatia si pentru cel de-al doilea copilas.

cristina elena
    Guest
    Alocatia e de 200 ron si se primeste pana la 2 ani indiferent de situatia parintilor (salariati sau nu).
    Probabil te referi la indemnizatie, aia e de 600 ron. O vei primi doar pentru un copil, daca doresti pentru primul nascut si apoi dupa ce face acesta 2 ani se trece la plata indemnizatiei pentru al doilea nascut sau iti intrerupi indemnizatia pentru primul copil si faci cerere pentru al doilea. Nu se poate plati pentru 2 copii.
    De beneficiat vei beneficia dar doar de o singura indemnizatie. De alocatie vei beneficia pentru amandoi copiii timp de cateva luni.
    Sper ca intelegi ceva din explicatia mea.

Floricica Nou Venita davidutz07's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    17
    ms mult, m-ati ajutat f mult... nu eram sigura daca vom primi cei 600 ron de la doi anisori ai lui davidutz

va pupa davidutz si flory

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Draga Flory,

Subiectul deschis de tine este discutat deja in forum si se numeste Indemnizatia pentru cresterea copilului pana la 2 ani.
    Acolo ai sa gasesti foarte multe informatii care cu siguranta te vor ajuta.
    Deoarece exista deja un subiect asemenator, conform regulamentului subiectul deschis de tine va fi inchis.
    Multumesc,
    [flocirica]

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari