Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita marianas's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    27
    Stefan are 3 ani si jumatate.Inca nu merge si nu vorbeste. Are retard psiho-motor si o imunodeficienta greu de corectat, care necesita tratamente dese si de lunga durata. Pentru a-l putea ajuta, macar pentru mers, am facut kinetoterapie la sp."Al.Obregia" din Bucuresti. La Braila nu avem asa ceva. Medicul ne-a recomandat sa incercam sa gasim o banda de alergare medicinala, cu bare laterale, la care sa adaptam corsetul lui Stefan. Din pacate, nu ne putem permite acest aparat. In plus, am mai avea nevoie de un carucior sport, mai mare decat cele obisnuite si de o pereche de ghetute inalte, marimea 20-21. Va rog ajutati-ne. Daca cineva doreste sa ne sprijine ne puteti gasi pe "nova_fam@yahoo.com". Mii de multumiri.

Floricica Nou Venita ioana-cj's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2007
    Postari in forum
    54
    Buna Mariana!
    Mi se rupe inima cand aud de asemenea necazuri...Doamne pazeste!Nu exista un cont deschis la vreo banca unde sa se poata face donatii? Cred ca ar fi mai usor daca ai posta acest cont aici...

Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    27
    E destul de dificil sa accepti ca puiul tau are probleme mari. Si mai greu e sa nu le poti face fata. As fi vrut sa nu postez acest mesaj, dar situatia lui Stefan e mai mult decat presanta. Din nefericire, cu cat avanseaza in varsta, pericolele bolii lui sunt mai mari. Sindromul de imunodeficienta i-a fost dat. A fost infectat cu un "citomegalvirus" in timpul uneia dintre internari. Medicul a vrut sa-i salveze viata. Avea septicemie. De aceea a primit sange. Rezutatul... Acum, sper sa nu avanseze boala. Trebuie sa luptam cu un microb f. dificil. Sunt eforturi mari, care depasesc posibilitatile noastre. De aceea am incercat sa cer ajutor. Multumesc Ioana, pentru cele cateva randuri scrise de tine. Daca cineva doreste sa ne ajute, o poate face si in contul deschis la BRD, sucursala Braila, cu nr:RO08BRDE090SV11224430900, in RON (titular Sirbu Mariana). Mii de multumiri! Nu e un caz fictiv. Daca e necesar va pot arata acte doveditoare ale bolii puiului meu.

Floricica Nou Venita ioana-cj's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2007
    Postari in forum
    54
    Mariana, eu personal nu am nevoie de nici un fel de dovezi. Sper sa fie cat mai multe persoane alaturi de voi. Sa va dea Dumnezeu putere si Doamne ajuta sa fie bine!

Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    27
    Ioana, iti multumesc din suflet! As vrea ca toti cei care vor citi acest mesaj, sa incerce macar sa se gandeasca, ca undeva, intr-un colt uitat al tarii (asa cred eu despre Braila), traieste un baietel care isi doreste din tot sufletul sa mearga. Stefan e un luptator si imi pare f. rau ca nu putem sa facem mai mult pentru el. Revin cu rugamintea urmatoare: daca cineva ne poate ajuta cu un carucior sport, mai mare decat cele standard, ne-ar fi de mare folos. E un strigat de ajutor! Poate cineva, va citi povestea vietii lui si ne va intelege.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari