Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata clauditza28's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2006
    Postari in forum
    1.845
    nu am gasit nici un topic in legatura cu o nedumerire pe care o am. sunt curioasa la fiecare din voi, la ce varsta a sarcinii au aparut poftele alea nebune. eu sunt in 3 luni si nu am avut pofte mai mari decat inainte. nici nu m-am ingrasat decat 1 kg. daca nu le am, e posibil sa nu apara deloc? bebe e bine dezvoltat, eu nu m-am schimbat deloc.

cristina elena
    Guest
    Pai poftele vin zic eu dupa ce trece raul. Cel putin la mine asa a fost. Atata timp cat mi-a fosr rau nici apa nu pofteam, daramite altceva. Dar au venit dupa aia poftele-dupa 4 luni. Si inca ce pofte.....
    Sarcina usoara iti doresc si un bebe sanatos.

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    EU N-AM AVUT POFTE CIT AM FOST GRAVIDA!!!DAR ACUM POFTESC LA MULTE MINCARURI,NU STIU DE CE!SARCINA USOARA!

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    pe timpul sarcinii nu am avut nici un fel de pofte m-am simti bine din prima luna si pana am nascut.Sarcina usoara si tie.

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Eu am fost norocoasa. Nu am avut nici greturi si nici pofte in timpul sarcinii. Doar ca am luat cam multicel in greutate (22 kg). Dar mai am doar 10 de dat jos.
    Inainte sa fiu insarcinata, am cunoscut multe gravidutze cu pofte: il trimitea pe sot la 12 noapte dupa banane, sau tot timpul le vedeam cu inghetata in gura (nu prea este bine, dar....). Atunci credeam ca sunt niste mofturi. Dar, au neavand pofte, acum cred la fel.
    Sa nu fie cu suparare, asa este pe lumea asta: daca nu treci prin ce trece celalalt, nu ii crezi....

Floricica Debutanta laura81's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2007
    Postari in forum
    620
    Eu prin luna a5-a am avut pofte,de fapt una singura,insa pofta pofta nu gluma, de NUCI! Mancam ca o nebuna cu pumni,la un moment dat am pus castronul cu nuci undeva intr-un dulap mai sus sa nu ajung la el numai daca ma suiam pe un scaun,a mers putin smecheria,insa nu prea mult:)Cred ca am mancat undeva in jur de 6 kg!Pana in ultima zi de sarcina in fiecare zi, dar dupa ce am nascut nu mi-au mai trebuit deloc.Se zice ca ai pofte de produse care contin vitamine care iti lipsesc din organism.Probabil gravidutzele fara pofte au destule vitamine?

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Oricum, Laura, pofta ta era sanatoasa, nu era vreun aliment nociv pentru bebel, gen chips-uri, dulciuri, etc.
    Se poate ca sa lipseasca anumite vitamine si de aceea sa ai pofte. Este posibil.....

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Eu o singura pofta am avut in timpul sarcinii. CA mie pina le la 4 luni jumate mi-a fost asa cam o greata constanta, vaga, dar constanta.
    Am fost in vizita la o prietena, poate aveam cam 3 luni de sarcina, si fetita ei a mincat bake rolls simpli. Si mie mi-a fost jena sa iau de la fetita, dar am umblat apoi jumate de oras sa imi cumpar, ca nu erau decit tot cu arome.
    Si cred ca am mincat vreo 2 si apoi nu m-au mmai trebuit.LE-a mincat mama mea.
    A fost ceva asa, autoindus, cred :-).

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    pofta cea mai mare a fost varza murata!as fi mancat non stop..mai ales facuta salata.
    si portocale.

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Fetelor eu am o mare pofta de peste cu saramura si mamaliguta.....dar ma simt naspa sa ies sa cumpar sunt un pic racita,cred ca maine o sa fac.....

Floricica Nou Venita rodyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2007
    Postari in forum
    4
    Ai deptate Cris.Dupa ce trece rau.Eu deocamdat sunt in perioda aia nasola.La prima sarcina am lut in greutate 30Kg.Fetita mea a avut la anstere 51 cm si aprope 4 kg.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari