Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alina.zaican's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2007
    Postari in forum
    27
    Scuze,
    I-am dat adauga din greseala . Si eu imi doresc tare mult un bb si la fel ca si tine citesc foarte mult.
    Am citit in foarte multe forumuri ca uneori dupa o perioada de abstinenta e mai usor sa concepi. Inca nu am reusit insa nici asa. Eu am incercat si o luna de zile nimic nimic si doar cand am fost la ovulatie am incercat. Acum sa vedem rezultatul desi eu nu am nici un fel de simptome cum ca ar fi bebe.
    Eu insa nu disper, sunt sigura ca o sa imi dea Doamne Doamne si mie un bebe .
    O sa te anunt daca metoda mea a avut succes. Mie ar tb sa imi vina cm sambata pe 24.
    Important este sa nici nu te stresezi pentru ca si asta inhiba procesul.
    Mult succes!

Floricica Nou Venita madox's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2007
    Postari in forum
    4
    Alina tu de cate zile ai CM?eu cam de 27 de zile si ar trebui sa imi vina vineri sau sambata...prostioare am facut in ziua a 12 desi testele de ovulatie aratau pozitiv in zilele 13-14...daca a ramas cineva avand contact o singura data inainte de ovulatie?am auzit ca un spermatozoid traieste in jur de 48-72 de ore in uter...parca am ceva simptome,ma dor sanii de vreo 5 zile si par mai mari...dar nimic concludent...nu stiu daca pot sa mai sper...am fost la medic si totul e bine,iar daca vine CM tre sa fac un trat antiinflamator pt ovare...nici eu nu disper,am mai ramas o data dar am pierdut sarcina...stiu ca si mie imi va da Doamne Doamne pana la urma.pupici

Floricica Nou Venita atti's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    24
    Buna fetelor, voi aveti norocul ca cm este regulat, sper sa fie [bebelus]pentru amandoua. Eu doar cam prin 9 aprilie trebuie sa-mi fac testul, asta daca pana atunci nu apare cm. Eu trebuie sa am mai multa rabdare cum am cm foarte dereglat. Si draga Alina eu am incercat toate metodele si asta cu abstinenta de cateva zile, ca si tine, sper sa reuseacsa si astept vesti. Simptome nici eu nu simt nimic doar ca de cateva zile mananc foarte mult, dar asta poate fi si din cauza acidului folic pe care il iau de cateva luni, cred eu. Iar acum de doua zile sunt un pic cam ametita, dar poate si din cauza ca am stat mai mult la calculator, iar apoi simptomele pot fi si false cum cred ca sti, daca iti doresti foarte mult un [bebe. Imi pare rau pentru tine madox ca ai pierdut un bebe dar eu cred ca cu rabdare si mult o sa reusim toate. Si eu am citit ca spermatozoizi traiesca cam 48-72 ore, doar eu sper sa fie destul de puternici dupa atatea ore sa ajunga unde trebuie, avand in vedere ca nu le prea prieste la noi. Eu am multe sperante ca vom reusi pana la urma.
    Mult succes si ne mai auzim. Bafta multa la amandoua.

Membru inregistrat la
    21.02.2007
    Postari in forum
    27
    Madox eu am CM de 28 - 29 de zile. Si ar fi tb sa am ovulatia pe 10 -11 martie. Si am incercat atunci.
    In ceea ce priveste spermatozoizii: au viata mai lunga cei care sunt purtatori de cromozomi X (feminini) - am inteles ca traiesc pana la 4-5 zile cei mai rezistenti si cei care sunt purtatori de cromozomi Y (masculini) traiesc putin cca 24 - 36 de ore.
    Si eu am sanii durerosi dar ma gandesc ca s-ar putea sa fie pentru ca se apropie CM

Membru inregistrat la
    21.02.2007
    Postari in forum
    27
    Imi pare tare rau Madox ca ai pierdut o sarcina. Ce s-a intamplat?

Membru inregistrat la
    21.02.2007
    Postari in forum
    27
    Fetelor voi ati facut teste, analize?
    Ce v-au recomandat doctorii vostri?

Membru inregistrat la
    20.03.2007
    Postari in forum
    4
    Sarcina s-a oprit in evolutie.Iar de atunci nu am mai ramas insarcinata desi imi doresc foarte mult...eu trebuia sa am ovulatie pe 9-10 si am facut-o pe 8 ultima data,am citit ca pot sa nu isi schimbe proprietatile ,exact ce zici tu Alina cu cei x si cei y...eu ma facut dozarile hormonale,toxo,CMV si Clamidia...si eu ma gandesc ca durerea sanilor este de la CM...asta e cum vrea Domnul-Dumnezeu sa fie...eu ma rog sa fie cu ochi

Floricica Nou Venita atti's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    24
    Buna fetelor, madox eu cred ca daca se produce ovulatia ai toate posibilitatile sa ramai insarcinata.Alina eu am fost la doctor prin decembrie si i-am zis ca vrem sa avem un bebe , dar nu mi-a zis sa fac nici o analiza, doar mi-a dat sa iau acid folic , pe care si am inceput sa-l iau la inceputul lui ianuarie. Mi-a zis sa ma duc inapoi dupa ce raman insarcinata. Voi v-ati facut ceva analize?
    Salutari si practicati cat mai mult si pentru mine ca eu deja am cam obosit.

Membru inregistrat la
    20.03.2007
    Postari in forum
    4
    Da eu am facut analize:dozari hormonale si toxo,CMV si Clamidia...acum am niste dureri de spate...vin rusii si luna asta,mai mult ca sigur,lasa luna viitoare dupa ce termin tratamentele si analizele...succes si voua si sa stiti ca pe mine m-a ajutat mult psihic medicul si toate controalele si analizele facute.pupici.

Membru inregistrat la
    21.02.2007
    Postari in forum
    27
    Imi pare tare rau Madox. Te cred ca ti-a fost tare greu.
    . Dar cu siguranta va rasari soarele si pe strada ta. Trebuie doar sa ai speranta.

Membru inregistrat la
    21.02.2007
    Postari in forum
    27
    Eu am fost in noiembrie la medic si in afara de testul papanicolau nu mi-a mai dat nimic sa fac.
    Mi s-a parut un pic dubios dar am zis ca poate asa e normal. Exact ca si tie Atti mi-a zis ca in momentul in care sunt insarcinata sa merg la control.
    Intre timp, de la inceputul anului de cand incerc sa am un bebe am tot citit si m-am documentat si am vazut ca trebuiesc facute analize. Asa ca am renuntat la vechiul medic si am cautat un altul despre care aveam referinte cum ca ar fi ok.
    Am fost pe 13.03 la doctor si mi-a dat un sir de analize ( din pacate nu le am la mine sa va spun ce analize) si pe 23.03 - vineri sunt gata.
    Si am din nou programare pe 05.04 pentru interpretare. Ce e nasol la doctorul meu e ca are programul foarte incarcat si te programeaza dupa 3 saptamani

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari