Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dana_daniela78's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.05.2007
    Postari in forum
    12
    Buna fetelor,luna trecuta desi speram sa fiu insarcinata n-a fost asa...luna asta,mi-a venit cm pe 19 mai,in a 28-a zi asa cum trebuia.Am fost la medic sa-i spun ca doresc foarte tare un bebe....dr insa a spus sa exersez...iar in urma unui control de rutina mi-a zis ca n-am nimic in neregula...N-au trecut decat 6 zile de la control,si de 2 zile am niste dureri groaznice la contact...simt locul umflat,simt intepaturi...oare de la ce e?Sa fie de la ovulatie?Sunt tentata sa dau vina pe orice...Va rog sa nu ignorati mesajul meu.Va pup

Floricica Avansata alinacornel's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    1.428
    buna draga dana. dupa simptomele pe care le ai, imi pare rau, dar n uvreau sa te dezamagesc..nu cred k e sarcina, din pacate ar putea fi o infectie, de la o raceala ceva. dak vrei bb, nu sta, mergi la un control sa vezi exact ce ai. mai vb. pup

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Dana, pana acum ai mai avut asemenea dureri la contact? La ovulatie in general poti simti dureri de burta ca cele de la ciclu, dar dureri la contact nu cred. Daca e prima data cand simti asa ceva e bine sa intrebi un dr, chiar daca ai fost numai de curand.

Floricica Novice ofelia teodorescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    468
    Dana, trebuie sa mergi neaparat la medic...cu siguranta ceva s-a intamplat...nu e normal sa ai dureri atat de mari..decat daca nu ai facut vreo infectie...sau ai vreo leziune.

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    du-te urgent la medic nu trebuie sa te doara asa tare nici macar la ovulatie daca ai fii sa iti faca o ecografie sau control mai amanuntit.poate sa intamplat ceva
    multa sanatate!

Membru inregistrat la
    08.05.2007
    Postari in forum
    12
    Va pup fetelor si va multumesc ca mi-ati raspuns.Durerile au trecut(culmea),mai simt cateva intepaturi dar sunt slabe ca si intensitate.Cu siguranta a fost de la ovulatie(zic si eu),pentru ca azi 31.05 ,in a 13-a zi a ultimului cm mi-am facut un test de ovulatie si a iesit pozitiv.Doctoritza mi-a zis ca-ncepand din ziua a 15-a sa iau utrogestan,2 pe zi,pe cale orala,pentru fixarea sarcinii.Acid folic iau de 1 luna,asa ca sper curand sa fie bb.Va pup si sa auzim numai de bine.

Membru inregistrat la
    08.05.2007
    Postari in forum
    12
    Va pup fetelor,stiti cumva ce stari da UTROGESTANUL?Iau de 2 zile si parca am innebunit,imi vine sa plang continuu,am senzatia ca toata lumea are ceva cu mine....Ard,asa este cel putin senzatia mea,"lumea" zice ca n-am temperatura...Spuneti-mi si mie mai multe despre aceste pastile daca stiti;va pupicesc

Floricica Cu Vechime xandrutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2006
    Postari in forum
    5.009
    Dana, citeste in prospect la reactii adverse. Eu am luat utrogestan si am avut doar ceva greturi si ameteli.

Floricica Avansata alde_roby's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2006
    Postari in forum
    1.174
    eu am luat TRIQUILAR, si la inceput singurele reactii au fost starile depresive si un pic dureri de cap. Doar o luna -doua. Pe urma totul a fost ok.

Membru inregistrat la
    08.05.2007
    Postari in forum
    12
    Multumesc fetelor...cam starile astea le am si eu...depresive si o usoara greatza.
    Dar,apropo,o apasare ati simtit?E pur si simplu ca la ciclu,e adevarat ca usoare apasari,caci eu la ciclu nu am dureri,iar acum e cam la fel

Floricica Nou Venita mihaelaagche's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2007
    Postari in forum
    5
    buna fetelor...imi doresc un bebe dr problema mea e ca nu stiu sa calculez cand se produce ovulatia...
    am un ciclu forte regulat,imi vine de obicei pe 10 ale lunii si dureaza cam 1 saptamana.ma puteti ajuta si pe mine?
    va multumesc din suflet!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari