Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime mikis_id's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    8.897
    salut, sunt mihaela si am 3 luni de cand incerc sa fac un bebe. Am fost la dr si mi a spus ca nu am suficienti hormoni, mia dat sa iau utrogestan 2 pe zi, vit A di E cate una pe zi. Mentionez ca am 3 chirotaje dar vreau sa aflu ce analize sa fac ca sa vad daca mai pot face copii.Va rog raspundeti mi ca dr mia spus ca sa mai incercam. Va rog ... sunt disperata.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Buna Mihaela,

Din pacate exista un topic mai vechi identic cu al tau, pe care il gasesti daca urmezi linkul Imi doresc un copil
    Acolo sunt multe mamici in aceeasi situatie ca si tine care te pot ajuta macar cu un sfat.
    Mult succes cu bebe

mire83
    Guest
    Buna mihaela, bine ai venti pe forum!
    Eu am 5-aproape 6 luni de cand incerc cu bb, si inca nu a aparut!
    Si eu am fost la control ginecologic, si la consult..mi-a spus ca sunt sanatoasa tu..m-a intreb de chiuretaj, i-am spus da, 2 ..da nu mi-a zis ca as avea o problema ..pt ca am avut 2 chiurotaje. Si odata ce a zis sa mai incercati ..inca mai e timp, nu dispera! De abia ai 3 luni..nu-ti face probleme..poti sa iti faci analizele, mai ales ca vrei bb!De obicei un cuplu treb sa isi faca probleme dupa 1 an de cand incearca sa conceapa un BB!
    Multa bafta si poate in curand va fi cu ochisori!

Floricica Avansata gggeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Eu zic sa nu disperi.Cred ca daca doctorul ti-a dat niste pastilute stie el ce face.Si eu zic ca in general atunci cand ramai o data o sa ramai si dupa.Nu stiu cati ani ai dar in general ca sa fii disperat trebuie sa incerci cel putin un an sa prestezi sa vezi daca iese cu ochisori si dupa sa incepi sa faci analize.Asta daca dupa un control de rutina si un echo ti s-a spus ca esti in regula.Iti doresc sa fie cu ochisori cat mai repede.Si incearca sa nu te stresezi.Stresul joaca un mare factor in a nu ramane...Te pup si asteptam vesti

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari