Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anka10012007's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    67
    Mario are 5 luni si pt mamicile care nu mi-au citit subiectul meu de zilele trecute "Mario are febra mare", am avut nefericita intamplare ca Mario sa aiba o temperatura de 39.5. Acum insa, multumesc lui Dumnezeu, i-a trecut, insa intrebarea mea este: oare ii cresc dintisorii? Toata ziua e cu manutele in gurita, saliveaza intruna, dar nici urma de iritatie la gingii. El de mult are aceste simptome si nu stiu daca are legatura cu dintisorii. Voi ce ziceti?

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    si fetita mea mea la fel tot ce apuca in gura ,saliveaza ,daca sta in fundulet trebuie sa-i pun barbita ca altfel se uda toata de la saliva,acum vreo 2 sapt mi-a facut febra dar nu asa mare 38 iar dr mi-a zis ca este posibil de la dintisori ca altceva nu ia gasit,dar dintisorii inca nu au iesit,dar am opservat ca a inceput sa se inalbesca gingiia.
    asa ca nu stiu ce sa zic anka dar mi se pare prea mare febra pt dintisori.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    david are gingiile albe de la 3 luni.de atunci mi-a spus dr. lui ca ii dau dintii.acum are 8 luni jum si nici gand de dinti.si de la 3 luni e agitat ,tot ce prinde baga in gura.asa ca eu nu mai pun nimic pe seama eruptiei dintilor.si daca bebelusii fac febra de la dinti, fac atunci cad acestia erup si nu cu o saptamana inainte.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    pana la 38..este febra de la dinti..
    mai mare este cu siguranta altceva.

Floricica Nou Venita korina_i's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2007
    Postari in forum
    32
    De exemplu, lui Robi i s-au albit gingiile, dar demult, de pe la 4 luni, saliveaza foarte mult, e mai agitat si are tendinta sa bage totul in gurita si ma musca pe mine de fata, in special de barba.

Floricica Debutanta cherry26's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.05.2007
    Postari in forum
    985
    buna
    cam asha e cu febra ....
    in general la dinztishori face febra mica...

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    De la dintisori nu face asa febra mare. 39.5 este prea mare pentru dintisori. Salivarea abundenta, si faptul ca se scarpina cu ce apuca la gingii sunt semne ca vor iesi dintisorii. Alex al meu, pe la 3 luni avea deja mugurasii formati, si pe la 5.5 luni i-au iesit primii dinti. In acest timp am facut un tratament cu calciu si vit. D3 intensiv prescris de doctorita, ca sa se formeze mai repede dintisorii. Nu stiu daca acest lucru a ajutat insa pe la 5.5 luni i-au iesit primii doi dintisori de sus.

Floricica Debutanta cherry26's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.05.2007
    Postari in forum
    985
    dap exact asha e!

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Si Ana mea a facut acum doua saptamani un pic de febra (37.8) si a avut diaree. dr mi-a zis de la dinti. acum are 6 luni jumatate si inca nu i-au iesit. ieri am vazut ca are o dungulita alba pe gingie si mi-a zis o prietena sa apas cu degetul putin. am apasat si se simte un coltisor putin ascutit. asa ca asteptam de pe o zi pe alta:) de salivat si de muscat musca de la 3 luni. si de-atunci asteptam:) deci se pare ca asta nu mai e un reper.

Floricica Avansata adina23carla's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2007
    Postari in forum
    2.193
    Si fetita mea de la 3 luni jumate saliveaza abundent si are tendinta sa bage orice apuca in gurita ( jucarioare, manuta aproape toata) si ma musca. Are doar patru luni si doua zile. Ar putea sa-i iasa dintii asa repede?

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Ooooffff:) nici acum nu avem dintisori! are Ana 7 luni si aproape jumatate si nimic:))) atata m-am pregatit psihic... se si vad prin gingie, a facut si febra acu o eternitate si mi-a zis dr ca de la dinti, si tot nimic:)) probabil ca o sa iasa cand nici nu ma astept:)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari