Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita crissaro's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.07.2007
    Postari in forum
    3
    astazi am avut interviuri cu potentiale bone pentru fetita mea de 3 luni. au fost ok, dar la pret, cam piperat. cer 1 milion de lei vechi pt fiecare ora de stat cu copilul, adica pentru 10 ore pe zi, cat noi suntem la serviciu, luni-vineri, vor 10 milioane. voua cum vi se pare?

cristina elena
    Guest
    Ca sa citez o reclama Altex: "scump doamna scump".
    Daca pe zi vor 10 milioane, pe o luna de zile cat vine? Nici nu vreau sa calculez, enorm.

Eu una nu stiu cam ce preturi sunt la noi in oras acum dar ma gandesc ca mai mult de 10 milioane nu primeste nimeni; si asta pe o luna de zile nu pe o zi.
    Ma rog Bucuresti e oras mare si alte preturi dar sa iei 10 pe zi mi se pare mult prea exagerat.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    si eu sunt de aceeasi parere..mi se pare enorm..eu cred ca este vorba de 10 mil pe luna..nu pe zi
    cum sa platesti o bona cu 25 mil/ luna..hm

Floricica Avansata alde_roby's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2006
    Postari in forum
    1.174
    mi se pare exagerat de mult...cred ca m-as lasa de servici si m-as face bona. Si cu un copil de 3 luni....ce are asa de multa munca? Nu alearga , nu murdareste foarte mult , mananca biberon cred....deci.....e foarte mult

cristina elena
    Guest
    Parerea mea mamica de fetita de 3 luni e ca sa pui problema invers: doresti sa stea cu fetita ta atatea ore pe zi, ingrijit, scos la plimbare, etc, etc. si oferi....atata pe luna. Cine vrea bine cine nu sa caute in alta parte.
    Asa zic eu, tu atata oferi cine doreste, cine nu pa si pusi.
    Cam rar intalnesti angajatori si sa ceara angajatul suma, in general angajatorul ofera suma.

Floricica Novice rocksy's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2007
    Postari in forum
    502
    si eu caut bona,dar nu am gasit,dar am auzit ca aici in valcea se plateste bona cu 250-350 Ron...maxim 4 milioane,daca mai face ceva si prin casa

Floricica Nou Venita printesa_mica's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2007
    Postari in forum
    45
    Crissaro, eu o platesc cu 12 mil /luna, in conditiile in care face si un menaj usor (ii baga lucrurile la spalat,curatenie dormitor BB, etc), sta de la 8.00 la 16.00 teoretic, dar se intampla sa mai vina mai devreme sau sa stea si dupa 16.00. Nu a acceptat bani in plus, mi-a zis ca e multumita si nu e o problema.Pana acum sunt si eu multumita, am gasit-o foarte greu pentru ca sunt destul de pretentioasa in aceasta privinta. Dar tot stau cu putina grija,o sun cam din ora in ora ( stiu, sunt si putin paranoica). Dar totusi mi se pare enorm sa ceara 1 mil/ora. Ce face doamna respectiva de banii astia ?!

Floricica Nou Venita crissaro's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.07.2007
    Postari in forum
    3
    draga printesa, asa cum au spus si doamnele, un milion pt fiecare ora, adica 10 mil pe LUNA, sorry, sunt cu gandurile aiurea si nu m-am facut bine inteleasa... Daca tu dai 12, ma consolez. Oare conteaza si cartierul? eu stau in Aviatiei.

Floricica Nou Venita nivascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.10.2007
    Postari in forum
    1
    e ff mult 1 mil pe ora eu am avut bona dar 400 ron pe luna

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    Crissaro este extraordinar de mult un mil pe ora.si daca este asa nu are cum sa se ajunga la 10 mil pe luna,doar daca sta 10 ore pe luna.
    luna lucratoare are 20-21 de zile.deci 10 mil impartit la 20 de zile vin 500 de mii pe zi,aproximativ.deci de unde un mil pe ora???
    sau poate nu am inteles eu bine...

mischa2000
    Guest
    In galati o prietena plateste 3.5 milioane pe luna, im medie program de 8 ore.
    Nu e mult dar respectiva maninca de 3 ori acolo, eventual si o gustarica si o cafeluta.

Ma intreb eu care stau acasa, cine mai maninca in ziua de azi de 3 ori pe zi?

In constanta o prietena platesete 350.000 indiferent de cate ore pe zi, dar ocazional. Doamna respectiva e profesoara pensionara si nu depinde de asta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari