Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Am facut un mic sondaj intre fetele pe care le cunosc si am observat ca o sa fie o invazie de bebelusi in luna martie 2008.

Bb al meu e programat sa vina in jurul datei de 16 martie. Cine mai subscrie?

Floricica Nou Venita imperia's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2007
    Postari in forum
    193
    mie mi s-a zis ca o s ama trezesc cu [bebelus]in brate pe 17 martie 2008.ramane de vazut ce va fi daca mai intarzie sau poate nu...nu mi-am imaginat niciodata ca am sa nasc in martie,dar uite ce surprize iti rezerva viata, eu aveam planul s anasc ori in mai ori in decembrie, ianuarie,iunie sau aprilie, cam lunile astea erau prin lista mea...dar...e bine si asa. Si imi este si mai drag, de cand am aflat ca am rh negativ, ceea ce ar presupune :un tratament de imunoglobulizare daca fatul are rh pozitiv ca si tatal si o singura sarcina, deci un singur copil..ca urmatoarele ar fi cam riscante ptr sanatatea copilului si nu prea as vrea sa risc, desiiii eu imi doream vreo 10 copii....asta e.
    App, buna idee Onita , ar trebui sa existe cate un topic ptr fiecare luna ,ca o evidenta a gravidelor si a nasterilor programate....ar fi interesant...

Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    La mai mare Imperia.....si eu as fi vrut un bb de iunie sau septembrie(cand m-am nascut eu)...si mai era fain......Dar asta e....VINE BB! YUPIIIIIIIII! Ce mai conteaza luna?
    Cat despre faptul ca te opresti la un bb...Motto-ul meu e "Niciodata nu spune niciodata".......cine stie ce iti rezerva DD? Numai bine!

Floricica Debutanta mony27's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2007
    Postari in forum
    1.045
    Buna fetelor

Si eu trebuie sa nasc tot in martie, DPN actula e de 24 martie...vom vedea ...

Si in legatura cu opritul la un singur BB...Onita ai mare dreptate...eu mi-am dorit intotdeauna 2 copii, pana l-am avut pe Alex;cand am vazut cat mi-a fost de greu cu el am fost sigura ca nu voi mai face altul...dar a trecut timpul, si am realizat ca baiatul meu va fi la un moment dat singur doar ptr ca mie mi-a fost greu.Atunci am realizat ca gandesc foarte egoist si i-am spus sotului ca D-zeu va avea grija de noi la un mment dat ptr aceasta gandire...si mi-a revenit din nou sentimentul, si mi-am dorit prin oricate as trece sa mai fac un BB...si acum il vom avea...:)

Floricica Avansata lucyana1982's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2007
    Postari in forum
    1.427
    Eu urmeaza sa nasc pe 9 aprilie...dar cine stie se poate si mai devreme( sunt in 10 sapt)!
    Multa bafta.

Floricica Nou Venita anghelelisabetaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    162
    Salutare! Si eu urmeaza sa nasc in martie DNP 20 martie. Azi am implinit 12 saptamani si sapt viitoare megem la eco. Poate vad ce este!!!!

Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    5 bebici....hai ca se lungeste lista. Bafta tuturor si sarcina usoara! Elisabeta sa ne spui si noua ce o sa fie. Eu am eco pe 12, luna asta....si atunci o sa avem 13 sapt si cateva zile....sper si eu sa aflam ce e bb. Eu zic ca e fetita....mai vedem! Va pup!

Floricica Nou Venita gherman_in's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.09.2007
    Postari in forum
    2
    Salut!Si eu ar trebui sa nasc in Martie,pe data de 6.Inca nu stiu ce este,dar ar fi frumos sa fie baietel si si sa se nasca pe 8????????[invazie]

Floricica Nou Venita anghelelisabetaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    162
    Onita, ms. pt mes. nu mai am rabdare. M-a bucurat Dumnezeu cu o sarcina usoara si nu am avut probleme decat ca nu mai pot de nerabdare sa vad ca este in regula bb ca e sanatos si ca s-a dezvoltat bine.
    Eu nu am burtica deloc si ma gandesc daca a crescut cat a trebuit si daca e bine. Apoi ma linistesc si zic ca e bine si o sa-l vad curand.

Floricica Nou Venita miki77's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2007
    Postari in forum
    99
    Ma inscriu si eu pe lista!
    DPN 16 Martie 2008.
    Mai dar multe mai suntem!

Floricica Nou Venita gherman_in's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.09.2007
    Postari in forum
    2
    Mami de Stefan + bebe2,cum a fost prima nastere? Ca eu sunt tare speriata!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari