Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Dragi Burtici

Bine ati venit in casa noua. Ma bucur tare ca ne-am reunit intr-un singul club si va doresc tuturor sarcina usoara si bebei sanatosi, voiosi si voinici!

Floricica Avansata blue65's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    2.061
    Bine ne-am regasit in casa noua si sa fim mult mai vorbarete decat in casuta "veche" unde eram jumatate de burtici decat suntem acum.
    Referitor la ce scriau fetele mai devreme, de hainute, sa nu-si faca nimeni griji de kg in plus si de faptul ca tb schimbata garderoba; eu pana acum am luat aproximativ 7kg, iar haine de maternitate port de cateva sapt bune = mai greu a fost la inceput, cand cautam in dulap ceva de imbracat si ma suparam ca nu-mi mai vine nimic, dar acum, e ok si chiar ma mandresc cu burtica mea
    Sunt fericita, de azi intr-o sapt avem intalnire cu bebe la morfo fetala. Speram sa fie totul bine si el sa fie sanatos.

Floricica Avansata blue65's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    2.061
    Am vazut ca ati scris cate ceva de contractii - de cand e normal sa ai contractii? cam din ce sapt? Ca eu am de ceva timp si nu stiu daca este ok

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Neata blue

Si eu am constatat ca incep sa nu imi mai vina bine pantalonii in special, ma cam jeneaza la burtica si la mine e destul de dificil pentru ca sunt micuta si slabuta si imi gasesc greu hainute normale, dar apoi de graviduta cred ca o sa am ceva de furca. Despre contractii nu stiu exact ce sa iti spun insa cred ca ar fi bine sa ii spui medicului tau de ele..nu cred ca sunt tocmai ok...

Floricica Avansata rabiamohamed's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2007
    Postari in forum
    1.457
    bine v am gassit , si noi azi ne am trezit ,, devreme ,,
    am vazut ieri la stiri o d-na a incercat 20 de ani sa ramana insarcinata si in celel din urma a reusit are gemeni acum a facut invitro ,
    fetelor voi dimineata cand va treziti si stati in fund aveti dureri ?
    blue eu am noroc ca oricum purtam haine largi , si am destule rochii largi , cand am fost in iarna in arabia saudita parca presimteam ca vine bebe si mi am laut niste rochii imense de largi or sa imi vina pe la 6 luni cred
    ma duc in patut ca am facut destula treaba pana acum
    noi maine aveam prog la dr
    la caritas sunt rezerve e 5 mil rezerva dc stai 3 sau o sapt tot atatia bani eu am o prietena infirmiera la sala de nasteri dc aveti nevoie sa mi spuneti si vb cu ea pt voi
    va pupam o zi buna

Floricica Senior olgavart's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.04.2008
    Postari in forum
    3.032
    Buna dimineata inca o data burtici,dar deja in casa noua!
    Eu pana acum am pun 4 kg...si adevarul e ca nici pe mine nu prea ma incap hainele de pana acum...burtica a inceput sa ia proportii...:)
    Iar ds contractii,intr-adevar nu cred ca sunt in regula...tre sa vb mai bine cu doctorul tau ...

Membru inregistrat la
    29.04.2008
    Postari in forum
    3.032
    Gabi,vad ca noi avem acelasi DPN....tu l-ai simtit pe bebitza??ca eu am simtit ceva miscari,da nu sunt sigura ca am simtit ce trebuia..:(

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Multumim Rabia e bine de stitu ca sunt si alternative. Si eu auzisem de saloanele astea.
    Eu nu am luat deloc in greutate pana acum dar cred ca o sa incep sa iau, ar fi culmea la cat pot sa mananc .
    Olga vad ca tu ai acelasi DPN ca si mine hihi. Tu sti deja ce e bebe?

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Hihi Gand la gand cu bucurie. Eu am simtit ceva...si cred ca era bebe asa cao bula de aer care s-a rotit. Cared ca era bebe in actiune .
    La eco am ramas socata de cata miscare facea bebe, o secunda nu a stat linistit.

Floricica Avansata rabiamohamed's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2007
    Postari in forum
    1.457
    pai el se misca mereu stai cand o incepe fotbalul sa vezi bucurie pe noi , gabi te rog dc poti sa inchizi topicul de la ian - feb sa nu ametim cititnd de colo colo mersi

Membru inregistrat la
    29.04.2008
    Postari in forum
    3.032
    Aha,si eu la fel...Facea niste miscari,ziceai ca joaca fotbal de pe acum..Mie mi-a zis doctorul ca dupa cum se dezvolta pare a fi baietel..da am programare sambata asta si atunci voi sti sigur...Tie ti-a zis ce creste in burtica??

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari