Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dariusicu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2006
    Postari in forum
    46
    BAIETELUL MEU ARE DOAR 1AN SI 1LUNA SI ARE CHISTURI DE GIARDIA LAMBLIA . CU TOATE CA I-AM FACUT TRAT. CU DECARIS APOI CU ZENTEL SI CU TINCTURA ANTIHELMINTICA LA ANALIZA TOT I-AU IESIT. VOI CU CE A-TI REUSIT SA SCAPATI DE ACESTI "INFRACTORI PERICULOSI"?

Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    ii mai poti cumpara de la plafar niste picaturi, se numesc Helmiflore, citeste prospectul. Mai fai seminte de dovleac pasate amestecate cu miere. Semintele de dovleac le poti gasi tot la plafar. Dar e interesant ca dupa atat tratament sa nu fi scapat de giardia. Si copiii mei au avut si le-a tregut de la tratament

Membru inregistrat la
    27.10.2006
    Postari in forum
    46
    CREZI CA HELMIFLORES ESTE MAI BUNA DECAT ANTIHELMINTICA, SE DAU PE STOMACUL GOL? CA TINCTURA ASA TREBUIA DAR NU I-AM PUTUT DA ASA NICIODATA PT. CA SUNT FOARTE RELE CONTIN ALCOOL SI I-TI DAI SEAMA CE GUST AU. SI ASTEA SE DAU TOT PE STOMACUL GOL? ESTE TOT TINCTURA? TU CUM LE-AI DAT?

Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    numai stiu exact, dar scrie pe prospect.

Floricica Nou Venita diana_clara's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2006
    Postari in forum
    36
    cum ai depistat ca are viermisori? ce simptome avea bebeul?

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    trebe sa va spalati si pe maine de fiecare data cand hraniti bebelusul , foloseste foarte mult sa nu se infesteze.

Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    giardia sau alti "plimbatori" de genul asta nu se fac numai din cauza nespalarii pe maini ci si din parc unde e ffff mult praf, din nisipul in care se joaca copilul, din aer, aerul fiind ff poluat. Cel putin in Buc sunt fff multi copii cu asa ceva. Mai ales daca copilul merge in colectivitate.

Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    cel mare avea cam 1 an cand a avut giardia. Nu prea manca. Si i-am facut coproparazitologic si i-a iesit de la prima analiza. Copilul, nu are pofta de mancare, uneori dureri de cap, dureri de burtica in zona buricului, si nu iau in greutate. Dar nu la toti copiii se manifesta asa. dar e bine sa se faca de 2 ori pe an analize pt asa ceva.

Membru inregistrat la
    27.10.2006
    Postari in forum
    46
    daca ar fi de la spalat pe maini sigur nu ar avea,cel mai mult se iau de la copii care pun mana pe jucariile copilului si apoi acesta le ia in mana si i-si baga mana in gurita s-au chiar jucaria. Si nu ai ce face ca nu poti sa-l izolezi de copii, ca apoi il faci un speriat de nu se joaca cu nici un copil si sta numai langa "fusta mamii". Asta este copilaria cu bune si rele.

Floricica Nou Venita elenuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.12.2006
    Postari in forum
    80
    giardia-lambria se transmite doar prin fecale.....asa ca de la jucarie la jucarie e putin probabil, ar trebui ca primul copil sa-si puna manuta in cacuta si apoi pe jucarie. noi suntem in colectivitate si nu am facut giardia la cresa.

Floricica Nou Venita elenuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.12.2006
    Postari in forum
    80
    giardia-lambria se transmite doar prin fecale.....asa ca de la jucarie la jucarie e putin probabil, ar trebui ca primul copil sa-si puna manuta in cacuta si apoi pe jucarie. noi suntem in colectivitate si nu am facut giardia la cresa.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari