Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita teea's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2006
    Postari in forum
    2
    Mamici voi ce folositi pentru a va protema impotriva vergeturilor?

Eu sunt in 4.1/2 si deja am facut niste vergeturi urate pe san care m-au pus pe ganduri.

Trebuie actionat imediat.

Multumesc!

Floricica Nou Venita cesa's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2005
    Postari in forum
    115
    Buna teea, din cate am citit, singura masura de prevenire este miscarea , masaj cu crema din belsug si sa eviti pe cat posibil oscilatiile in greutate.....singura modalitate de stopare cred ca este cea chirurgicala, stiu ca exista si creme - dar care au un efect de ascundere a vergeturilor....o modalitate de ascundere a lor de durata ar fi expunerea la soare...dar in perioada asta e cam dificil...doar daca nu te decizi sa mergi la solar....eu una nu stiu foarte multe despre aceasta modalitate de bronzare, dar banuiesc ca trebuie sa fie daunatoare...sau poate ma combate cineva si imi spune ca nu e asa...cam asta e..in concluzie eu folosesc o crema pentru piele uscata, si mult ulei de masline - este foarte bun! [pupici]

Floricica Nou Venita gabi-ela_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2005
    Postari in forum
    43
    pt. vergeturi este f. bun Supliformul folosit zilnic, chiar de doua ori. se aplica prin masaj, pe sani, burta si coapse. cu rabdare si perseverenta da rezultate bune.

Membru inregistrat la
    15.06.2005
    Postari in forum
    115
    'Neata!
    gabi-ela, ce este Supliformul, adica cine il produce si cat costa? adica poti scapa de vergeturi cu crema asta? ar fi minunat!

Floricica Nou Venita gabi-ela_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2005
    Postari in forum
    43
    Supliform este un gel de intretinere,marca Hofigal si il gasiti in farmacii. nu e scump, pina intr-o suta de mii. da rezultate bune pt. celulita si vergeturi, numai folosit zilnic, prin masaj, adica in timpul sarcinii si dupa nastere. mie mi-au aparut vergeturi pe coapse si din luna a3a sotul meu avea program de masaj, zilnic,o jum. de ora. in schimb, mi-a ramas un pic de burtica, dar stiu, din comoditate, ca nu fac sport. asta este...
    puneti-i pe tati la treaba, la masaj, ca oricum au mai multa forta in maini.
    sarcina usoara si rabdare!

Membru inregistrat la
    15.06.2005
    Postari in forum
    115
    multumim pentru raspuns gabi-ela! [floare galbena]

Floricica Nou Venita gaby's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2006
    Postari in forum
    1
    Scumpo,atunci cand mergi la control,spune-i doctorului sa-ti recomande o crema,iar daca nu mergi la farmacie si prepara-ti o crema cu vitamine,cat mai grasa.Eu cat timp am fost gravida numai astfel de crema am folosit si astazi dupa 1 an de la nastere sunt OK.Te pup si iti doresc nastere usoara.

patriche manuela
    Guest
    Supliform este produs de Hofigal, se gaseste in farmacii, mai ales in cele care vand si produse din plante si costa 4 lei.Dar sa stii ca se termina destul de repede tubul dar cred ca e bun. Intreaba insa daca ai voie sa-l folosesti in sarcina desi pe prospect scrie:"nu s-au semnalat efecte secundare adverse".

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari