Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime mikis_id's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    8.897
    salut sunt mihaela si am 26 de ani.De 3 luni incerc sa fac un bebe, dr mia recomandat utrogestan sa iau 2 pe zi.am luat prima luna si in a doua luna mia intarziat CM 1 sapt jum.eram ff bucuroasa crezand ca o sa am un bebe , in sf peste 9 zile de la prima menstra am inceput sa am niste sangerari, ma m speriat si am fost iar la dr, mia spus ca totul e normal. este ? sa mi schimb dr? Va rog ... raspundeti.

Floricica Novice avdoral's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.10.2007
    Postari in forum
    464
    daca vrei schimba-l dar eu zic sa mergi pe mana lui deocamdata.

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Bine v-am gasit !!! Acum 5 minute am intrat pentru prima data in "clubul"acesta .De aproape 1 an si 3 luni incerc sa am un bebe dar fara nici un rezultat...am fost la dr dar mi s-a zis ca nu am nimic si ca trebuie insistat.Singura mea problema ar ramane aceea ca am uter retrovers si din cate am auzit acesta ar fi un motiv pentru care o sarcina apare mai greu dar nu e imposibila - sper-...Uneori ma gandesc ca nu voi reusi niciodata...Va rog mult ,poate stiti sa ma indrumati catre un medic bun in Bucuresti care sa imi spuna concret ce am de facut in afara de a incerca insistent...cat mai insistent...Va multumesc si astept o minune.

Floricica Nou Venita mitriaalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2007
    Postari in forum
    2
    salut.Si eu sunt noua in club.V-as intraba daca stiti un doctor foarte bun care sa-mi spuna ce este de facut cand nu ramai insarcinata din cauza unei insuficiente de progesteron.Am facut toate investigatiile posibile.M-am saturat sa ma "indop" cu pastile fara rezultat.

Floricica Nou Venita mitriaalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2007
    Postari in forum
    2
    daca e medic din Galati,draga mea Mihaela,eu sunt foarte rezervata in ceea ce priveste sansele de reusita.Eu insami ma chinui de ceva luni si am perindat cam toate cabinetele de specialitate.DEGEABA.

Floricica Novice avdoral's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.10.2007
    Postari in forum
    464
    tratament cu progesteron si da rezultate.eu am luat duphaston 6 luni cate 2 pe zi 16-25 si am si ramas la 6 luni.dar du-te la un medic.te-as intreba cum se manifesta la tine lipsa de progesteron,pt. ca si mie mi-a reiesit din analize asta dar am o rezerva totusi sdaca ar fii numai asta ar fii minunat mi-e frica sa nu am si altceva

Floricica Avansata petrisorcosmina's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2007
    Postari in forum
    1.957
    si eu am facut tratament cu utrogestam 3 luni si dupa a treia luna s-a intamplat minunea .Parerea mea sa continui

Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    8.897
    buna fetelor , imi cer scuze ca nu am mai intrat de mult
    ms pt mesaje , ati avut dreptate rabdarea e cea mai buna solutie. In sfarsit sa produs minunea testul a iesit pozitiv si maine ma duc la sa fac si o ecografie
    multa bafta si celor care inca mai incearca

Floricica Nou Venita tessh's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.12.2007
    Postari in forum
    12
    Andreuk, nu e o problema uterul retrovers, te asigur... Eu am si nu am avut probleme sa raman insarcinata. S-a intamplat acum 3 ani ce-i drept si nu am putut sa il pastrez dar am de ramas am ramas si fara sa il planific. Eu zic sa mai incerci, sa urmaresti perioada ovulatiei si stai pe burtica la final... Nu stiu exact daca de la asta se intampla minunea dar am aflat si eu chiar atunci inainte sa raman... din joaca am stat si eu pe burtica dupa ce am terminat si s-a produs minunea... asta in conditiile in care 2 ani nu m-am protejat si nu s-a intamplat nimic decat in ziua aia de care iti vorbesc.

Multa bafta, sa ne dai vesti bune!

Floricica Nou Venita tessh's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.12.2007
    Postari in forum
    12
    Felicitari pentru bebeu! Sarcina usoara!

Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    8.897
    ms dar se pare ca avem deja ceva probleme.. am fost la un control de rutina si mi sa spus ca am eminenta de avort. cel mai rau este ca nu am putut da de dr mea si pana sapt care vine cand vine din concediu stau cu inima indoita . ma ingrijoreaza si durerile usoare de burta pe care le am . nu stiu ce sa mai fac nici la munca nu ma mai pot concentra. in rest totul e ok

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari