Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata alinacornel's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    1.428
    am fost acum la un control unde mi s-a dat o veste bomba: k am uterul f mic, infantil, si k de asta am dereglari ale cm, si k nu se stie dak as putea face copii. k mai intai o sa fac vreo 2-3 avorturi, in cazul in care as ramane insarcinata, pt a i se mari dimensiunile. mi s-au recomandat anticonceptionalele yasmin timp de 3 ani, dupa care sa incerc sa raman insarcinata. acum am 24 de ani, si ne dorim tare mult un bb. ce parere aveti? a zis doctorita k uterul normal e cat o nuca verde iar al meu e cat o cireasa. ajutati-ma cu pareri

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    imi pare rau pt tine
    e infricosator ce a zis medicul legat de avorturi
    te sfatuiesc sa mergi la mai multi medici sa te vada,sa fii sigura
    sa fii tare ,sa te increzi in Dumnezeu,la El sunt minunile!

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    mai consulta si alt medic. ai fi surprinsa cate bombe din astea au fost lansate fals.
    bafta multa!

Floricica Nou Venita florentina cos's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2007
    Postari in forum
    87
    buna. aceeasi parere o am si eu mergi si la alt medic.eu sunt din pit am fost la TOTI si am ajuns la buc la un medic foarte bun care mi-a gasit si rez problema.nu renunta dar nu te baza doar pe parerea unuia singur.mult succes

Floricica Nou Venita aly25's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.05.2007
    Postari in forum
    214
    buna
    eu nu inteleg de ce ar fi nevoie sa mai faci avorturi, in cazul in care ramai insarcinata. nu va creste si uterul pe masura ce va creste si sarcina?
    si cumva uterul creste de la nticonceptionale? ca eu nu stiam.

Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    1.428
    buna fetelor. dak vreti sa ma credeti de cand mi-a zis doctorita chestiile alea plang intruna. nu ma asteptam la asemenea bombe. maine o sa merg la o clinica privata, de aici din suceava, care e singura unde se face eco intravaginal, sa fac unul. sa imi tineti pumnii. va pup

Floricica Nou Venita florentina cos's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2007
    Postari in forum
    87
    m-am gandit la tine astazi sper ca a fost bine.ai incredere in D-zeu si o sa fie bine.multa bafta

Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    1.428
    buna fetelor. vin cu vesti bune. am facut ieri eco vaginal si totul e ok, chiar nu imi venea sa cred si d-na doctor pricop care e o scumpa, m-a luat asa usurel si mi-a explicat, si parca tot nu imi trecuse teama, si mi-a aratat exact pe monitor. a zis k n ue nimic adevarat din ce a zis aia si m-a pus sa mau it pe monitor si ea masura. si a zis k acest eco nu are cum sa greseasca. ca mai apoi sa mai vorbesc cu fete, care mi-au zis k doctorita aia la care am fost eu e o apucata. acu tre sa merg la ginecologul meu, sa vedem ce facem sa imi vina cm, k sa intre totul la normal. va pup si va multumesc k sunteti alaturi de mine.

Floricica Nou Venita j_ulli_a's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2006
    Postari in forum
    152
    nu se poate in ce hal pot sa te aduca niste medici nenorociti...daca nu sut capabili sa puna un diagnostic mai bine sa nu mai profeseze.cum sa te puna sa faci avorturi ca sa se mareasca uteru si sa iei anticonceptinale.pai tocmai astea luate mult timp il micsoreaza.

Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    1.428
    buna dragelor. am numai vesti bune. azi am fost si la ginecolog si totul e ok, iar despre ******* aia de doctorita, k nu ii pot spune altfel, d-nul doctor a zis k are psihoza. uterul meu e ok, ovarele la fel si mi-a dat utrogestan 4 pastilute, sa iau azi 2 si maine 2, iar intre 12-14 zile tre sa imi vina. si dupa merg la el sa vedem ce mai urmeaza, pt k stie k vrem bb. pup si ms k imi sunteti alaturi.

Floricica Nou Venita evatudor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.09.2007
    Postari in forum
    7
    buan fetelor,

alinacornel, ma bucur ca pana la urma a fost ok la tine..
    si eu am fost diagnosticata cu uter infantil.. de fapt, al meu are 6 cm, - chiar limita..
    medicul radiolog mi-a spus atunci cand am facut ecografia acelasi lucru... probabil voi pierde prima sarcina, ca sa se mareasca uterul...habar n-am daca e adevarat..
    oricum, eu mi-am facut si analize hormonale pt ca nu am avut CM 6 luni de zile, si toate au iesit bine...acum iau duphaston de 2 luni, dar bb tot nu e... asa ca nu mai am incredere in medici .. sper sa se intample si sa fie bine bb ..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari