Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita n.claudiaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    13
    Mai este foarte putin timp pana in seara de Ajun, cand trebuie sa aducem in familie spiritul Craciunului si sa le privim bucuria copiilor nostri de a- l primi cu drag pe Mosul.

Haideti sa ne impartasim ideile de cum facem ca aceasta zi sa fie speciala!

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Intr-adevar, sarbatoarea Craciunului este una speciala, iar pregatirile trebuie facute cu mult timp inainte. Trebuie sa ne gandim la bradut, la cadouri, la masa de Craciun, iar timpul pentru fiecare dintre noi, nu este de partea noastra.

Eu cu ai mei pregatim bradul de fiecare data in ajunul Craciunului, este o traditie, in timp ce miroase a cozonaci si a sarmalute, pe care abia asteptam sa le mancam a doua zi, pentru ca de obicei tinem post. Insa astfel senzatia si dorinta nebuna a de manca preparatele speciale se accentueaza daca mai asteptam un pic .

Cat despre decoratii, trebuie sa ne gandim dinainte pentru ca de la an la an se mai sparg globulete, mai pierdem beculete si trebuie sa ne gandim din timp la ce ne trebuie.

Cadourile, hehe mereu au fost un motiv de bucurie pentru fiecare, ideea de a oferi ceva cuiva si apoi sa observi zambetul acela fericit pe fata respectivei persoane, mai ales dupa ce il ia de sub brad, sentimentul e fenomenal, nu cred ca se compara cu ceva.

La noi pe copilul, deja ne-am hotarat sa ne facem cadouri intre noi, abia asteptam sa vedem cum o sa fie.

Voi cum va pregatiti? De ce anume aveti nevoie? Foarte frumos subiect, draga claudia

pupici

Floricica Avansata ely27's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2007
    Postari in forum
    1.241
    Si noi de abia asteptam sa vina Craciunul.Am inceput deja sa mai cumpar cate ceva pentru bradut.Am cumparat niste ingerasi foarte frumosi pentru bradut.Copii mei:Razvan si Cosmin au pregatit si lista pentru Mos Craciun.Ei isi doresc foarte multe dar le-am explicat ca Mosul trebuie sa i-a cadouri la toti copii si nu poate sa le aduca tot ce ii cere.[soseta de craciun].O zi buna tuturor

Floricica Novice iasminel's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2007
    Postari in forum
    494
    Eu si maine as inpodobi bradul si casa ,iubesc sarbatoarea Craciunului imi place la nebunie atmosfera care o creaza ne face sa fim mai buni mai darnici .

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Da, de abia astept sa vina Craciunul.
    Pentru noi acest Craciun e mai special, pentru ca e primul alaturi de noul membru al familiei, ingerashul nostru scump.
    O sa facem bradul, ca in fiecare an, cu totii si o sa stam in jurul lui la taifas.
    O sa ne bucuram de cadouri si o sa avem masa specifica de Craciun. Prima zi o petrecem de obicei in familie, la socrii, ne ducem si la parinti, iar a doua zi este dedicata vizitei la nasi.
    O sa fie frumos, chiar mult mai frumos ca in alti ani, normal.
    Sarbatori fericite! Mai sunt vreo 25 de zile, dar trec repede si acu' vine Mosul...

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    SI PT NOI VA FI SPECIAL,A CEST CRACIUN PT CA IL VOM SARBATORI IN 4. CU AJUTORUL DOMNULUI MOSUL VA VENI CU UN SAC MARE LA NOI, CU UN BEBE!

Floricica Nou Venita gabrielacenuse's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2007
    Postari in forum
    224
    Claudia, nastere usoara! BEBE 2 sa vina sanatos si nu o sa uitam sa-l trecem pe lista copiilor cuminti pe la care o sa treaca MOS CRACIUN!

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    nastere usoara si bebe adus de Mos s-a va bucure viata!
    si eu anul trecut asteptam pe Mos cu bebe si bebe a sosit dar putin mai tarziu de sf Ion!

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    eu ador Sarbatorile de Iarna... imi place sa primesc colindatorii sa impodobesc bradul ,sa aranjez masa de Craciun si sa intampin invitatii.
    noi avem multe de sarbatorit in zilele nasterii Domnului-intai Craciunul apoi pe 26 parintii mei aniveseaza 32 de ani de casnicie, pe 27 e ziua nasului de cununie, pe 6 ian e ziua tatalui meu si pe 7 cea mai importanta zi-vom sarbatori 1 anisor!
    de sarbatori m-a leaga multe amintiri-mi-am cunoscut sotul in preajma sarbatorilor,am primit inelul de logodna de sarbatori ...

Floricica Nou Venita n.claudiaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    13
    Sa ai parte de o nastere usoara, ca a mea! Eu la toate le doresc asta.
    Iar voi sa aveti parte de sanatate si sa va bucurati din plin de acest Craciun special!

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    si noi iubim mult tot ce tine de craciun in afara frigului.
    deja am luat cadourile si vineri seara am impodobit deja bradul.tia il adora si da pupic fiecarei crengute si fiecarui globulet.
    pt ca avem si bebe de anul acesta sora mi-a dat globulet cu inscriptie pe el, primul craciun al bebelusului. am cumparat si costumase pt Khloe si Ace tot cu primul craciun si caciulite.azi cred ca impachetez cadourile dar nu le voi pune sub pom pana in ajun.avem si un trenulet care il pot pune in jurul bradului dar imi e frica sa nu cada Tia pe el si sa rupa sinele.poate il voi instala totusi.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari