Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita roxi si bubulica's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2007
    Postari in forum
    34
    Buna fetelor.Bebe a mea de 5 luni stranuta des si tuseste.Tusea este uscata, are si mucisori care ii cam curg pe afara, nu are nasucul prea infundat.Ce sa-i dau avand in vedere varsta si ce doza? Nu mi se pare ca este prea grav ca sa o sun pe doctora.Si-asa e cam senila si invechita, iar zilele acestea nu am la ce doctor particular sa ma duc, iar la spital nici nu vreau sa ma gandesc.Cine stie cu ce mai vine de acolo.

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Parerea mea este ca ar trebui sa o vada doctorita.
    Nu te lua dupa tratamente dupa ureche.
    Poti sa ii faci mai rau.
    Febra are ?

Membru inregistrat la
    21.02.2007
    Postari in forum
    34
    Febra nu are.

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Eu zic ca tot doctorita stie daca este nevoie de antibiotice sau de siropuri pt tuse.

Membru inregistrat la
    21.02.2007
    Postari in forum
    34
    M-am dus glont la farmacie, glont am venit acasa, astept sa se trezeasca ptr ca in sf doarme un pic si desigur, glont o sa ma duc cu ea la spital.Farmacista nu a vrut sa-mi dea nimic .A zis ca si tine sa ma duc cu ea la doctor. De ce mi-a fost frica nu scapam. Asta e. Sper sa se faca bine repede.Sanatate multa.O sa revin cu rezultatele consultatiei de la spital.

Membru inregistrat la
    21.02.2007
    Postari in forum
    34
    Am revenit.Doctorul care era de garda mi-a zis ca avand in vedere ca nu e prea racita nu este ptr antibiotic din prima si mi-a dat Vibrocil 1-2 pic de 3 ori/zi, Ambroxol 5 pic de 3 ori/zi si ser pentru nasuc sub orice forma.Preventiv mi-a zis sa-i pun si doua supozitoare de paracetamol de doua ori/zi.Acum dupa doua zile se pare ca ii merge bine tratamentul si este vizibil mai bine.Tuseste mai rar si nici nasucul nu-l mai are infundat.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    ma bucur ca e mai bine.
    Si mie exact vineri,pe 29 l-a apucat pe al mic diareea si voma, si am facut consultatii cu doctora pe telefon. Dar si noi suntem ceva mai bine, numai ca noi suntem cu enterocolia, si ne refacem mai greu. Vineri noaptea a avut 39,2, am facut si impachetari.
    Sanatate mai departe

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    ne pare rau ca este bolnavior..pupici sa treaca!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari