Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita peggy123's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2006
    Postari in forum
    16
    buna fetelor, bebele meu Razvan are aproape 8 luni si cam de cand s-a nascut, in timpul somnului tresare destul de des, isi intinde manutele, cateodata suspina-mai rar-.. citisem pe un alt forum ca ar putea avea ceva intarzieri de dezvoltare, insa pe cuvant ca nu se vad. nu e el foarte gras, are 75 cm si 8.500 kg.ce sa fac? la cine sa ma duc? doctorita mi-a zis sa nu-mi fac probleme, insa voi stiti cum sunt mamele... voua vi s-a intamplat asa ceva? sanatate bebicilor!!!

Floricica Nou Venita atma's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    177
    Nu este posibil sa viseze?Poate il duci in locuri aglomerate unde vede multe lucruri noi si de aceea in timpul somnului este agitat.

Floricica Nou Venita peggy123's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2006
    Postari in forum
    16
    e posibil atma..stiu si eu? intr-adevar e extrem de agitat ziua, dar asta cred ca e o caracteristica a tuturor bebeilor. ne plimbam normal, poate mai mult ca alti bebei, pt ca ne place tare sa dormim afara, iar cand ne trezim, probabil ca ne enrveaza agitatia si vrem acasa. sau poate....vrem in bratica si sa stam noi in piciorute...si de aceea. dar ma voi duce la un alt dr cu el...voi vedea. mersi de raps..a propos..arya cat timp are? a asa de FRUMOASA!!!!!pupici.

Floricica Nou Venita atma's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    177
    Este bine ca te duci la medic sa nu mai stai cu grija.Arya a implinit 1 an acum pe 24 martie.multa sanatate si sa auzim numai de bine.

Floricica Senior getutica's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Si Teo e destul de agitat prin somn, tresare si se trezeste des plangand. Si eu cred ca-i afecteaza starile de agitatie inconjuratoare, plus faptul ca-i doare ceva sau le dau dintisorii cum e cazul la al meu. Multa sanatate de la noi!

Floricica Senior getutica's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Aaa, am citit ca starea de agitatie si de nervozitate atat a mamei cat si a celor apropiati, se transmit si celor mici.

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    bebe al meu este tare activ(nu pot sa spun agitat ....este diferenta) si da... tresare in timpul somnului ridica manute piciorusee tot ce are in aer.....si cateodata se trezeste urland si suspina....
    ..... pana la varsta de 2 ani copii viseaza cel mai mult din intreaga lor viata....adica aproape cat timp dorm....pentru ca la adolescanta sa scada la maxim o jum. de ora pe noapte..iar spre batranete...cam 10 minute...si da ..au frecvent cosmaruri pina pe la 6 ,7 ani...asa ca nu cred ca e nimic in neregula cu bebe al tau
    sanatate

Floricica Nou Venita tifuinelly's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2006
    Postari in forum
    60
    Va dau si eu un sfat in legatura cu agitatia in timpul somnului...al meu bebe tresarea si plangea foarte tare prin somn acum totul s-a rezolvat acum sigur nustiu care este motivul pt ca am incercat 2 variante .1 i-am dat niste pastile homeopate timp de 4-5 zile seara inainte cu o ora de culcare si 2 l-am bagat intr-un sac de dormit unde sta foarte bine.Nu mai da asa de tare nici din maini nici din picioare.Acum doarme foarte linistit si nici nu se mai dezveleste

Floricica Nou Venita piscotel11's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2007
    Postari in forum
    8
    asa pateste si uriasul meu daca nu il invelesc mai strans la menute inainte sa adoarma(adica un fel de infasat dar mai lejer)...i s eintampla asa cand se perie cat de putin in timpul zile
    (pus brusc pe pat,miscari bruste cu el in brate,tentativa de dezechilibru....si chestii de genul asta)..asa i se intampla lui florinel ....daca cumva se sperie in timpul zilei cat de putin ,apoi toata noaptea tresare si da din maini

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari