Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mirella81's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    1
    Buna fetelor,

Ma numesc Mirela si am si eu o nelamurire in legatura cu testele de sange,am inteles ca se pot face mult mai devreme decat cele pe baza de urina si sunt mult mai sigure,dar ca sa mergi la un laborator sa soliciti acest test ai nevoie de bilet de trimitere de la medicul de familie sau mergi pur si simplu ceri sa ti se faca testul?Voi cum ati procedat?

Floricica Nou Venita preda_roxana2001's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2007
    Postari in forum
    5
    Mirela eu am fost la doctor in urma unui avort spontan,nestiind ce este si m-a pus sa fac test de sarcina pe baza de sange, deci nu cred ca trebuie trimitere

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Eu am cerut sa mi se faca acest test la o clinica privata,unde mi/am facut si niste analize,si mi/au zis simplu ca nu pot executa acest test.

Floricica Avansata gggeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Fetelor la orice laborator fac teste de sarcina.Exista doar posibilitatea ca anumite laboratoare sa nu aiba substanta pt test si sa nu il faca.Dar incerca si in alte parti.Nu are de ce sa va trebuiasca trimitere.E un simplu test prin care certifici daca esti sau nu insarcinata.Multa bafta la raspunsuri pozitive

Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    eu mi-am spus doar opinia mea Georgiana,asta nu inseamna ca este un raspuns negativ..."Multa bafta la raspunsuri pozitive"

cristina elena
    Guest
    Violetatoronto dupa cum ziceai tu esti in Canada, la noi in Ro se poate face acest test.
    Eu zic ca e mai sigur cu trimitere daca mergi in policlinica unde daca ai si o adeverinta de servici se face gratuit. La laboratoarele particulare nu cred ca trebuie trimitere, platesti doar costul analizei.
    Si e mai sigur decat cel de urina dupa cum spun fetele.

Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Cand am vrut sa/mi fac acel test de sarcina pe baza de sange eram inca in romanika....In Canada acest test de sarcina se poate face la orice clinica,fata de Romanika...Multa bafta la toata lumea!

Floricica Avansata rabiamohamed's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2007
    Postari in forum
    1.457
    buna seara ma numesc rabia sunt noua pe acest forum , am facut testul de sarcina si mi a iesti negativ desi mi a intaraizt 7 zile am intels de la unele pers ca sid e la a doua zi de intarziere se poate vedea ,
    vreau sa va intreb cand sa il fac ca nu stiu multumesc
    o seara placuta

Floricica Avansata gggeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Rabia depinde de organism...am auzit de cazuri carora le-a iesit testul pozitiv de abia dupa 2 sapt de intarziere.Iti recomand sa faci un test de sange sau un ecograf.Sunt cele mai sigure metode.Sper sa nu fie o dereglare hormonala si sa fie cu ochisori.Sa auzim de bine...si sa nu uiti sa ne dai de veste...

Floricica Nou Venita amira78's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    13
    BTHCG este cel mai concludent test,se recolteaza din sange, si indica hormonul de sarcina in faza incipienta

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari