Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita magdalenaaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    1
    am sterilet si as vrea sa-l scot sa raman insarcinata,am 31 ani,voi ramane insarcinata imediat?va multumesc

Floricica Nou Venita amira78's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    13
    au fost cazuri in care femile imediat dupa extractia steriletului au semnalat o sarcina, iar altele nu ..fiinca steriletul produce o inflamatie la nivelul uterului si aceasta poate intarzia o eventuala sarcina ,,,,imediat dupa extractia sa!

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    eu am avut o perioada de 10 ani 2 sterilete intre fete
    desi unii doctri spun c anu e adevarat unul din efectele steriletului e ca la sarcinile urmatoare pote exista risc crescut de avort
    eu am sangerat fff rau la 6 saptamani si multumesc lui dumnezeu am avut un dr bun care cu tratament mi-a salvat fetita
    cel mai bine e sa faci o pauza ca organismul sa-si revina si sa se curete
    si apoi daca ramai anunta-ti ginecologul ca ai avut sterilet si ai grija la sangerari sau dureri sa fii pregatita
    nu vreu sa te sperii nu e o regula dar se poate intampla asa ca mai bine sa fii pregatita ca solutii sunt

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    si inca o chestie
    tu nu ai copii?
    ca steriletul se monteaza in general dupa o sarcina sau dupa un avort nu asa la femei care nu au avut copii
    dr tau nu stia/?????

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    mi-am scos steriletul in iunie si de atunci incerc sa raman insarcinata dar nu reusesc. exista vreo perioada de refacere a uterului? cam la cat timp dupa scoaterea steriletului se poate ramane insarcinata?

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    pai si eu am avut sterilet fara sa am copii
    asa m-a sfatuit doctorita...
    de un al l-am scos si tot incercam sa avem un bebe
    am facut analize+un tratament hormonal de 3 luni si acum asteptam....un MIRACOL

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari