Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior ananutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2007
    Postari in forum
    2.576
    De 10 luni incercam sa facem un bebe si nimic...In ianuarie 2007 am intrerupt anticonceptionalele prescrise de medicul meu ginecolog pt menstruatii abundente si dureroase.Nu am facut niciodata un avort, nu am ramas niciodata insarcinata. Am terminat un calup de analize hormonale, toate sunt ok, eco transvaginale sunt ok, ovare functionale, foliculi mari si multi, endometru in regula, ovulatie prezenta lunar si verificata cu teste de ovulatie "femina", spermograma buna, doar trompele nu stiu ce e cu ele. Maine ma programez la Medsana pt HSG.Imi poate recomanda cineva pe unul dintre radiologi?Oare se face anestezie locala in prealabil?Mi-e o frica de mor...Astept incurajari de la voi, ca si asa sunt cu nervii la pamant...Va multumesc!

Floricica Nou Venita j_ulli_a's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2006
    Postari in forum
    152
    eu am fost la medsana zilele trecute,si aparatul pentru HSG nu functiona.poate ca ai noroc si l-au reparat,eu ti-l recomand pe d'nul doctor Arben Zguri.este un dragut si poti discuta orice cu el,sunt sigura ca te va ajuta mult.dansul mai lucreaza si la o clinica particulara(daca vrei amanunte putem vb pe mess) si lucreaza cu doctor denisa protopopescu care este medic conferentiar si are superspecializare in infertilitate.iti tin pumnii si sper sa fie stiu,stiu prin ce treci.

Membru inregistrat la
    27.11.2007
    Postari in forum
    2.576
    Multumesc mult de raspuns!Doctorul asta e de origine araba sau mi se pare mie dupa nume?Nu de alta, dar si eu sunt de profesie medic si stiu cam cum termina ei facultatea de medicina...Multumesc de incurajari, iti doresc tot binele din lume!Ai facut o astfel de investigatie la dansul?
    Te pup!

Floricica Nou Venita roxana_ghita79's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2007
    Postari in forum
    6
    Buna ,sunt Roxana!Incerca sa fi mai optimista !!!!Nu dramatiza si ai rabdare.Si eu am ramas insarcinata mai greu dar totul a picat de la sine .Sunt sigura ca vei reusi,este bine sa-ti faci toate investigatiile posibile ca sa-ti iasa din parere ca nus probleme. Te inteleg si stiu prin ce treci.Eu sunt asistenta si eram mai ceva ca tine, dar mam potolit pt. ca-mi faceam singura rau si pe linga mine sufereau si cei dragi.Eu te sfatuiesc sa ceri pareri certe de la medici competentii! Mergi pe o linie dreapta si o sa fie ok. BAFTA!

ysa
    ysa este offline.
    Floricica Novice ysa's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2007
    Postari in forum
    439
    buna seara,stai linistita ca nu doare...eu am facut si doar simti ca se umbla pe acolo si ca iti introduce cu o seringa mare serul...atata...nu doare...

Membru inregistrat la
    27.11.2007
    Postari in forum
    2.576
    Multumesc Roxana si Ysa![pupici]Ce dragute sunteti ca va pasa...Dupa investigatie ati avut reactii adverse?Febra sau dureri intense?Ar fi mai bine sa iau un calmant inainte?Va pup!

ysa
    ysa este offline.
    Membru inregistrat la
    27.10.2007
    Postari in forum
    439
    nu,nimic...te imbraci si mergi acasica...sa stai linistita,sa nu te sperii ca nici nu face bine si nu ai d c ...iti baga substanta si iti face o radiografie,apoi stai cred 10 min si dupa iti mai face o radiografie,sa vada cat s-a imprastiat substanta,dc sunt permeabile trompele si atat...te ridici,iti da un tampon ca sunt mici scurgeri si gata...pleci la radiolog sa iti dea pozele si le puteti discuta,ca e de meserie...asta e tot...cel putin asa se face in craiova...

ysa
    ysa este offline.
    Membru inregistrat la
    27.10.2007
    Postari in forum
    439
    nu ai nici o reactie nimic...cel putin eu nu am avut absolut nimic...

Membru inregistrat la
    27.11.2007
    Postari in forum
    6
    Stai linistita ,nu vei simti nimic!Bafta si ai grija de tine ! Fara calmante!

Membru inregistrat la
    27.11.2007
    Postari in forum
    6
    Stai linistita ,nu vei simti nimic!Bafta si ai grija de tine ! Fara calmante!

Membru inregistrat la
    27.11.2007
    Postari in forum
    2.576
    Asa am sa fac,am incredere in sfaturile voastre!De fapt, cel mai important este rezultatul, nu durerea in sine...Cred de fapt ca pentru el imi e mai frica...Sper sa fie permeabile trompele mele, ca tare ma tem de niste serii de anexite pe care le-am facut pe la 17 ani!Cu toate ca am fost cu mama la ginecolog atunci si le-am tratat cu Doxiciclina si Indometacin supozitoare, dar mai stii?Cam am dureri in timpul menstruatiei de ambele parti, ca sa nu va mai spun ce ma mai dor sanii si ce se mai umfla...Nu mai pot folosi sutienele mele din garderoba!Parca ar fi ale altcuiva!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari