Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita carmensomesan's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2007
    Postari in forum
    6
    buna,

sotul meu nu vrea inca copil, el mai are doua fete din casatoria anterioara, si zice sa mai asteptam, dar eu ma simt pregatita si simt nevoia .eu am 26 ani iar el 38, si incep sa cred ca el defapt nici nu isi mai doreste, dar bineinteles ca neaga mereu acest lucru.cu greu am reusit sa ajungem la hotararea de a renunta la anticonceptionale, in vederea pregatirii mele pt o viitoare sarcina.mai mult, ma doare sa il vad ca de fiecare data dupa ce facem dragoste cum ma urmareste si cat de atent este ca nu cumva sa fac ceva si sa raman insarcinata.cum sa il fac sa inteleaga ca timpul trece, si pot aparea complicatii, mai ales la varsta lui?

Floricica Novice avdoral's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.10.2007
    Postari in forum
    464
    buna si bine ai venit printre noi.imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva nu sunt eu in masura sa iti dau un sfat insa am cunoscut un alt caz in care erau la prima casatorie amandoi insa nu se intelegeau deloc.ea a ramas gravida ,insa el nu a vrut copilul.ea a pastrat sarcina a nascut un baiat iar el nu a avut ce sa faca si de atunci au trecut 5 ani.insa intreaba-l pe sotul tau un lucru:cand s-a casatorit cu tine nu s-a gandit ca tu fiind tanara si la prima casatorie iti doresti copii?

cdl
    cdl este offline.
    Floricica Avansata cdl's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.03.2007
    Postari in forum
    2.271
    Buna Carmen, imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva. Eu cred ca dialogul este cel mai important, trebuie sa-l faci sa inteleaga ca tu-ti doresti un copil, ca esti pregatita. Ar trebui sa fie mandru ca vrei sa-i demonstrezi dragostea ta daruindu-i un copil. Iar daca in continuare nu vrea, iti demonstreaza ca este egoist. Poate ca nu te merita. Iti doresc succes, sper sa reusesti sa-l convingi.

Floricica Avansata crica's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    Buna Carmen..e f.f. nasol prin ce treci..stiu si eu un pic ce inseamna asta..intr-o proportie mai mica si eu am fost in situatia ta(numai ca si eu si sotul avem aceeasi varsta,el nu mai are niciun copil din alta relatie..)dar a fost si la mine acum vreo 3 ani o situatie cand eu vroiam f. mult un bebe si sotul meu..nu..vroia sa mai copilarim,sa ne terminam casutza..etc..ei acuma el vrea mai mult decat mine..sufera parca mai mult cand imi vine cm..dar bebe nu vine..nu raman insarcinata de 2 ani aproape(cu unele mici pauze de 2-3 luni)..asa ca sfatul meu este sa astepti un pic..sa ii dai un ragaz sotului sa se decida..dupa care poti lua taurul de coarne..succes..

Floricica Nou Venita dianaeuroct's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.10.2007
    Postari in forum
    69
    nici al meu nu prea vrea acum ......... ca nu avem bani, ca nu avem casa............dar maacar acaum nu ma mai fereste......poate asa o sa pot ramane si eu :((

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari