Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dienutza123's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.09.2006
    Postari in forum
    22
    buna...am si euo intrebare .....fetita mea are 4 luni ...si plange in somn ...in fiecare seara ...si destul de mult ....ce pot face ?

voi ati fost in aceeiasi situatie ?

multumesc si pupiiiiii

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    A mai plans pana acum asa?
    Da detalii mai multe , ca sa te putem ajuta.
    Ce papa ?Cat papa ?Cand plange se ghemuieste?
    Poate ii ies dintisorii.
    Pot exista mai multe cauze...

Membru inregistrat la
    17.09.2006
    Postari in forum
    22
    Nu ...pana acum 3 zile nu a mai plans asa ...
    papa decat san....si mai rar ceai de colci ...si suc de morcovi.
    Dar cand plange nu se gemuieste....nu se strage ...
    m-am uitat in gurita ei , dar nu are gingiile inflamete(totusi nu e prea devreme pt dintisori?)

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    probabil ca viseaza ceva si se sperie.si bebelusul meu mai face asa.are 3,5 luni.eu il inchin si-i spun o rugaciune si mi s-a parut ca se linisteste.alina

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    eu zic sa-i aerisesti bine camera inainte de culcare,si sa-i zici Tatal nostru mai des

Floricica Nou Venita catalina23's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.09.2006
    Postari in forum
    36
    Si eu am patit ceva asemanator cand bebeul meu avea doar cateva luni.Imi plangea in somn si ii spuneam Tatal nostru, il mangaiam pe frunte si il leganam in brate si ii vorbeam ca sa il linistesc.La mine a mers si dupa o perioada nu a mai plans in somn.Dar ei plang in somn din cauza viselor.
    Succes

Floricica Nou Venita mamaomida's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2006
    Postari in forum
    5
    buna fetelor sper sa ma primiti si pe mine in club sint noua pe aici de mult citesc discutile voastre mam hotarit sa particip si eu de inceput am o intrebare/ce vreti sa spuneti cu rugacinile astea avem copii posedati

Floricica Nou Venita mamaomida's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2006
    Postari in forum
    5
    parerea mea este ca copii care nu reprezinta nici un simtom deosebit pling in somn din cauza viselor ca noi toti dealfel sau ca asta stiu sa faca ei cel mai bine parerea mea

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    si Sorana, care e mai mare cu 10zile decat Amira, mai plange in somn. o fi de la dinti (care se pare ca au inceput sa iasa), o fi de la vise... o iau in brate, ii vorbesc, uneori o trezesc, o alint si ii trece. cine stie ce o fi in capusorul lor? daca e de la dinti ar trebui sa mai aiba si alte simptome (balute, incercarea de a baga tot in gurita) si ar fi agitata si atunci cand e treaza.

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    nu avem copii posedati, Doamne fereste. dar rugaciunile ne linistesc si pe noi si speram ca si pe bebelusi: atrag energii pozitive. si sigur ca te primim in club si stim ca ne urmaresti de mult. sa stii ca s-a si discutat pe seama numelui tau atunci cand te-ai inregistrat. na ca esti vedeta! sper sa nu te superi. si nici fetele ca am deviat de la subiect. vino la discutii zilnice, te asteptam.

Membru inregistrat la
    17.09.2006
    Postari in forum
    22
    ii spun Tatal nostru ....in fiecare seara :P

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari