Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita deiubursu's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.01.2007
    Postari in forum
    8
    VOI CUM VA ADORMITI BB-II? CA AL MEU NU PREA VREA SA DOARMA SINGUR DECAT LEGANAT CU PERNA. CAND IL PUN SA DOARMA, SE RIDICA , SE JOACA, PLANGE, ADOARME INTR-UN FINAL DAR GREU.SEARA INAINTE DE CULCARE IL LEAGAN CU PERNA. CA IN BRATE NU-L MAI PREA POT CA E GREUUUUU!!!!!

Floricica Nou Venita tinculescu cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    16
    Eu il adorm pe Andrei si acum in brate cu biberonul cu ceai. Si pe 15 face un anisor.
    Rar reusesc sa-l adorm pe perna cu biberonul.Asta e.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    bebeii vostri ar trebui sa doarma singuri in patut deja,bebela mea are 7 luni jumate si doarme singura de cand s0a nascut fara leganare ,o pun in pat, povesteste cam 10 min si adoarme.nu am leganat-o deloc si de la 3 luni doarme in camera ei.

Floricica Nou Venita matheo's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2006
    Postari in forum
    52
    usor de zis, greu de facut sunshine! eu nu reusesc s-o adorm pe Mara decat in brate pe muzica in pasi de dans, sau la san, cu sanul pe post de suzeta pe care mi i-a si terfelit intr-un hal fara de hal. o sa-ncerc s-o intarc pe la sfarsitul lunii si tare mi-e teama ca numai in brate v-a adormi. are 9 luni. dar asta e! cat o sa adoarma si-n brate? ca doar nu s-o duce la liceu fara sa reuseasca sa adoarma singura? am incercat s-o lasa sa adoarma singura, pe muzica, fara muzica, cu soapte calde, fara soate dar nimic. plange intr-un hal de abia o pot linisti apoi. pupici si sanatate!

Floricica Nou Venita deiubursu's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.01.2007
    Postari in forum
    8
    EHEEEEI!!! USOR DE ZIS! CREZI CA EU NU M-AM STRADUIT SI AM INCERCAT IN TOATE FELURILE, INCA DE CAND AVEA CATEVA LUNI. PE ATUNCI NICI VORBA SA ADOARMA SINGUR, ACUM INSA E MULT MAI BINE, ZIUA NU MAI E NECESAR SA FIE LEGANAT. ORICUM EU ZIC CA A FACUT PROGRESE NOTABILE. EU ZIC CA DEPINDE MAI MULT DE EI DECAT DE NOI!!!

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    depinde de noi cum ii invatam de la inceput.si mie imi era greu sa ma dezlipesc de ea dar nu am leganat-o niciodata.pur si simplu am pus-o jos in patut si adormea ea.dupa ce se obisnuiesc e f greu sa ii dezveti dar nu imposibil.

Floricica Debutanta camicata1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Cand au colici, e mai greu, Adela, sa adoarma singuri din prima luna.Banuiesc ca nu a fost cazul Tiei.
    Iarina a avut colici 4 luni de zile si am fost nevoita sa o adorm in brate.
    Cu timpul s-a obisnuit sa adoarma singura.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    da stiu cum e si cu colicii dar nu dureaza mai mult de 4 ore,a avut si tia.i-am mai dat si niste picaturi si la noi a fost f greu pt ca nu manca destul.

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    si noi pentru colici am dat niste picaturi si au fost foarte bune,nu am avut probleme cu colicii!

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    naravul se invata usor dar e greu de dezvatat,dupa aceea intrebam de metode cum sa ii dezvatam de leganat.

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    NICI EU NU L-AM LEGANAT NICIODATA PE NECDET!A ADORMIT SINGUR IN PAT CU MINE SAU SINGUR.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari