Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata crica's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    Dragele mele..va propun sa ne concentram pe o singura tema..care sa contina idei de la tema Vreau sa am un bebe+De ce oare BB se lasa asteptat+Oare sunt insarcinata..

Aici ne vom regasi mai usor si vom dezbate impreuna cum este mai usor sa facem un BEBE,despre ce proceduri ati urmat voi,ce semne aveti inainte de a afla ca este un bebe..

Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    M-am gandit ca aceste 3 teme mentionate anterior sunt prea voluminoase,au f. multe pagini..si unele informatii se pot pierde..
    Cele care sunt aspirante la un bebe mic si frumusel..haideti sa ne ajutam intre noi..de multe ori un sfat dat aici a ajutat si moral(pt ca stiti si voi ce inseamna prima zi de CM..)aici ne-am regasit toate..si ne-am ridicat si mai puternice..nu?succes si va astept..

Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    Eu dau primul sfat...multa dragoste , rabdare..stres deloc..si bebe v-a veni..
    sa incercam sa credem ca in curand vom fi gravidutze..nu?

ysa
    ysa este offline.
    Floricica Novice ysa's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2007
    Postari in forum
    439
    si eu al doilea
    sa ne rugam mai cu foc si vom fi ascultate
    si multa perseverenta

Floricica Senior monicatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.10.2007
    Postari in forum
    4.949
    Este o idee foarte buna Crica.... Sa nu ne dezamagim si sa luptam in continuare. A avut cineva cm atat de prelungit ca al meu? In ultima luna a fost de 45 zile.... Oricum in ianuarie sunt programata la ginecolog, dar totusi daca ati avut asa ceva spuneti-mi si mie... Oare cand o sa am ovulatie?

Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    Monica imi pare rau ca ai dereglari de CM..dar tu nu ti-ai facut niciodata teste de ovulatie?sau nu ti-ai luat temperatuta bazala?sau nu ai observat sa ai momente cand ai un chef mai mare de sex....eu am observat pe propria piele..ca la ovulatie,ma rujez parca mai intens,parca imi vine sa ma imbrac mai sexi..dar fara sa programez lucru asta ..realizaz mai tarziu..ca o retrospectiva..

Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    Am urmarit o emisiune pe un post tv..despre acest lucru..femeia cand ovuleaza..inconstient face in asa fel incat sa fie remarcata de "mascul"..se da cu un parfum mai intens,rade mai mult,se machiaza mai atent,se infrumuseteaza..mai special decat in alte zile..chiar unii barbati au facut un experiment,au mirosit tricourile a 6 femei (purtate o vreme de acele femei)si dupa miros au placut acele tricouri cu care se potrivea gena lor ..curios..

Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    Sau un alt experiment..mai multe femei au ales un chip de barbat..cele care erau la ovulatie au ales un chip mai masculin,mai dur..cele care nu erau la ovulatie..au ales chipuri mai delicate de barbati..
    Dar sa lasam vorba lunga..haideti sa vedem care sunt fetele care sunt la ovulatie si care nu? sa ne dam cu parerea ce simtim acum.?
    Eu nu va pot da nicio parere ca am ovulat saptamana trecuta..

Floricica Senior monicatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.10.2007
    Postari in forum
    4.949
    Tocmai din aceasta luna am inceput sa-mi fac teste de ovulatie - Clearblue - Deocamdata nu a iesit niciunul pozitiv oricum imi fac in fiecare zi pana la urmatorul cm si voi vedea.... Temperatura bazala am luat-o in fiecare zi dimineata si seara, dimineata la aceiasi ora seara nu intotdeauna am luat-o la aceiasi ora.... Temp. este normala... nici o schimbare, eu cred totusi ca m-au dereglat hormonal anticonceptionalele.... Nu stiu ce sa cred.

Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    Trebuie sa ai rabdare..dar vezi atentie testele de ovulatie sa le faci in intervalul orar 10 - 22 ..nu dimineata ca la sarcina..succes dragutza..
    de cand incerci un bebe?

ysa
    ysa este offline.
    Floricica Novice ysa's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2007
    Postari in forum
    439
    eu simt o tensiune in corp si totusi nu am mainile si picioarele umflate
    am trecut de ovulatie
    si tot am temp bazala mare 37,37.1

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari