Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Bine v-am gasit! De aproape 1 an si 3 luini incerc sa am un bb dar fara nici un rezultat.Am fost si la dr si mi s-a zis ca nu am nimic si ca trebuie sa insist.Nu am facut niciodata vreun avort ca sa ma gandesc ca aceasta ar fi o cauza dar singura mea problema ar ramane aceea ca am uter retrovers...din cate stiu acesta este un motiv pentru care o sarcina apare mai greu dar nu e imposibila -sper-...uneori ma gandesc ca nu voi reusi niciodata...Va rog mult,poate stiti sa ma indrumait catre un medic bun in Bucuresti care sa imi spuna concret ce am de facut in afara de a incerca insistent...cat mai insistent...Va multumesc si astept o minune

Floricica Avansata crica's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    Draga mea..si eu am uterul retrovers..si prima parere de la o dr. a fost ca voi ramane f.f.f greu insarcinata..am bocit..m-am smuls de cap..etc..dar nu dispera..imediat am auzit de la o matusa de a mea(care are uter retrovers)ca ramanea insarcinata f.f. repede si are f. multe avorturi..deci nu intra in panica..poti face bebe si cu uterul retrovers.
    Adevarat ca dupa ce ramii insarcinata primele 3 luni sunt critice..dar dupa ce le depasesti este ok..

Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    Eu incerc de aproape 2 ani sa fac un bebe(cu unele intreruperi,pt ca am rezolvat unele probleme cu uterul..am avut o sinechie ..)dar in rest sunt ok..trompele permeabile,teste ovulatie pozitive,analize bune,singura problema este ca am un chist pe ovarul drept..dar nu cred ca e o problema..
    Sfatul meu este sa incepi o investigatie serioasa..sa faci o histerosalpinografie sa vezi ce e cu tromele,sa faci o histeroscopie sa vezi uterul,teste de ovulatie,pozitii sexuale propice pt. uterul retrovers,sa stai pe burtica dupa sex aproape o ora..etc..sigur vei reusi..

Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    Si eu ma sperii..ca poate uterul meu nu ma ajuta..am stat cu picioarele in sus dupa sex pana acuma..ca sa citesc ca aceasta metoda nu ajuta pe cele cu uterul retrovers..pt ca sperma se duce prea intr-o parte..ea trebuie ajutata sa ajunga la col..deci e bine sa stai pe burtica si sa ai un pic fundul in sus(pui o perna..sub burtica)..si eu sper..sa raman..insarcinata..si cred f mult ca voi reusi..succes si asteptam vesti bune..pa pupici..

Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Multumesc mult!Uite,vezi,e bine ca am intrebat pentru ca nu stiam ca e bine sa stai pe burtica dupa....Sper sa avem reciproc vesti bune.Si ce sa mai zic...poate trebuie sa Il mai rugam si pe Doamne Doamne sa se uite spre noi si sa le fereasca pe cele care sunt capabile sa-i nasca si sa le puna perna pe fata.Offf!!!Pupici si tie.

Floricica Novice avdoral's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.10.2007
    Postari in forum
    464
    buna dimineata fetelor,cunosc pe cineva cu uter retrovers care intradevar statea pe butra dupa sex cu fundul ridicat si are un copil,iar dupa sarcina uterul a revenit in pozitie normala si a mai ramas gravida.asa ca nu cred ca pozitia uterului conteaza prea mult

Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Multumesc de incurajare!Sper din tot sufletul ca acest sfat sa fie cheia succesului si sa va aduc o veste buna.

Floricica Nou Venita corny 27's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2007
    Postari in forum
    60
    Salutare!! Si cumnata mea are uterul retrovers si acum asteapta al doilea BB. Fara probleme. Cu al doilea a ramas un pic mai greu dar... a ramas. Se poate, crede-ma.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari