Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Sunteti de acord cu acest mod de a-i indemna pe copii in cazul in care alti copiii il agreseaza pe copilul vostru?Am vazut subiectul pe un alt site si ma gandeam sa aflu si parerile voastre.Eu sunt categoric impotriva.

Floricica Debutanta mony27's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2007
    Postari in forum
    1.045
    Si eu sunt categoric impotriva!! Eu am un baetel de 3 ani si 9 luni care este foarte incapatanat, si de o vreme a deveni si foarte agresiv. Dar asta se intampla doar cu cei care i-au permis( tata, bunica)si care l-au incurajat. Eu nu i-am permis de la prima tentativa, si niciin momentul asta nu se apropie sa ma loveasca nici macar in joaca.
    Cu copii deocamdata nu are apucaturi de genul, dar daca este incurajat cu siguranta va avea.
    Eu i-am explicat ca ne lovim amandoi, ca lovitul nu e o joaca, si chiar daca da cineva in el mai bine sa il lasa inpace si sa se joacae cu alti copii decat sa se loveasca. Pana acum nu s-a luat la bataie cu nici un copil, dar since eu mai am de lucrat cu tatal si cu bunica, pentru a nu-l mai incuraja sub nici o forma.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    da, am citit si eu undeva ca de multe ori copilul copieaza si comoprtamentul din familie si mai ales daca este incurajat sigur va apela la agresiviate cand se va enerva.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    chiar sunt astfel de parinti care asa isi invata copiii."pai ce tu esti mai prost!ii dai si tu una!"

Floricica Nou Venita moonlight's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2006
    Postari in forum
    129
    normal ca sunt astfel de parinti dar oricum e mai bine sa plece copilul decat sa il loveasca si sa pateasca ceva.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    nu e ok asa
    dar copilul trebuie invatat ca nu e ok nici sa plece capul cum s-ar spune
    trebuie invatat ce e corect si ce nu asa cum trebuie invatat ca nu e ok sa razi de alti mai nefavorizati de soarta( mai saraci sau cu handicapuri de orice fel)
    trebuie avut grija foarte mare la educatia lor , parca mult mai mare decat au avut parintii nostri pt ca sunt expusi la mult mai multe lucruri negative

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    pai cel mai importanta e educatia.dar unii parinti nu isi fac timp sa povesteasca cu copiii si sa ii invete ce e bine si ce e rau asa ca e ami usor sa le spuna ceva sa scape de ei....mai bine zis de gura llor

Floricica Nou Venita gabrielacristea's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2007
    Postari in forum
    49
    chiar nu e ok acest mod de agresivitate,dar ce parere aveti de agresivitatea verbala? alex cand nu-i convine ceva imi raspunde urat si se ratoieste la mine,pe alti copii ii si impinge,nu loveste doar impinge.am tot incercat sa-i explic ca nu e bine ca se po rani,dar parca vb cu peretii! la cresa la inceput mai musca copii pana intr-o zi cand l-a pus educatoarea pe copilul respectiv sa-l muste si el pe alex si de atunci a renuntat la acest obicei.

Floricica Novice pintilie gabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2007
    Postari in forum
    477
    momentan nu sunt deacord cu zicala,,daca te loveste da-i si tu,,ii urat dar de la toamna robert va merge la cresa,el nu stie sa bata sau sa se certe inca...dar in momentul in care simt ca este lovit de alti copii cea ce a mai patit prin parc,el nu a ripostat sa refugiat la mine ,probabil am sa-i spun sa se apere intr-un fel nu vreau sa ma planga cand tre sa plece la cresa sau sa-i fie frica sa mai mearga la cresa.Pe copii violenta sa-i tina intr-o alta sala...asta e

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    pai cineva trebuie sa ii supravegheze si sa nu ii lase sa se ajunga la violenta.eu nu voi accepta aceasta zicala si sper sa nu ne batem cu nimeni.

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    categoric sunt impotriva violentei

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari