Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ariella's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2007
    Postari in forum
    5
    Buna fetelor !!! Au trecut 6 saptamani de la operatia de cezariana.Totul se prezinta ok. Intrebarea mea este dupa cat timp se poate merge la sauna. Stie cineva?

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    nu stiu dupa cat poti merge la sauna,parerea mea ca dupa ce se vindeca ft bine operatia,cred ca vreo 8 sapt.
    si eu am facut cezariana dar nu am avut ganduri de sauna

Floricica Nou Venita korina_i's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2007
    Postari in forum
    32
    Cred ca cel mai bine ar trebui sa stii tu cand poti sa te duci la sauna, desigur ca existe multe pareri atat de la om la om cat si de la medic la medic. Cred ca vindecarea operatiei mai depinde si de felul in care e facuta cezariana, pe verticala stiu ca se vindeca mai repede. Oricum cel mai mare efort pe care ai putea sa-l depui, dupa parearea mea, sunt flotatiile, asa ce, eu cred ca poti sa te duci linistita la sauna, nu cred ca poate sa-ti faca decat bine. Eu am 3 luni de cand am nascut prin cezariana si la o luna jumate orcam si boboram singura caruciorul de, nu stiu, cred ca vreo 10 kg. Doar sa nu te fortezi daca simti ca ceva nu merge.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari