Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita 13ionela82's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2007
    Postari in forum
    5
    Fetelor, sora mea este insarcinata in 2 luni. De curand a aflat ca sotul ei are hepatita A. La analizele ei nu a iesit nimic in neregula dar cred ca hepatita are perioada de incubatie de vreo 30 zile, nu? Dr, ei i-a spus ca tre sa renunte la sarcina dar mie mi se pare ca prea usor i-a dat "solutia" asta. Voi ce stiti? Ce-mi puteti spune. Va rog un sfat, urgent!

Floricica Avansata izzabella's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2007
    Postari in forum
    1.989
    urat din partea doctorului sa-i propuna sa faca avort... parerea mea e sa calculeze acele 30 de zile de cand a facut ultimele analize si sa repete analizele dak nu iese nimic neregula dc sa faca avort... sunt cazuri si cazuri in care unul din parinti au o boala iar bbul s naste sanator .... nuj acum ... asta e parerea mea... si inca o chestie... niciodata sa nu puneti urechea doar la un doctor consultati parerea altor medici... k si eu am avut o problema q sarcina si primul doctor mi-a propus avort am fost la alt medic care m-a lamurit si m-a linistit spunandu-mi k nu este necesar avortul ....

Floricica Nou Venita 13ionela82's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2007
    Postari in forum
    5
    Izzabella, iti multumesc ptr mesaj!
    Sora mea in aceste zile reactioneaza ca un robotel! Sotul ei este internat la contagiosi iar ea tocmai a primit aces "sfat"...
    Iti multumesc!

Floricica Avansata izzabella's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2007
    Postari in forum
    1.989
    cu cea mai mare placere sper sa ia cea mai buna decizie in privinta bbul si a ei... multa sanatatea

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    oricum se pot face analize si pt bb
    in caz de ceva
    si daca sunt probleme face avort apoi
    dar sa renunte doar pt ca s-ar putea............. sa fie o problema
    fiecare cum considera
    intradevar cu hepatita A e o problema mare in sarcina dar mai bine sa-si faca analizele intai si oricum daca ii ies bine sau nu trebuie sa consulte un ginecolog si sa-i recomande analize amanuntite si specifice pt hepatita A

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari